PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

100 boisk i turniejów piłki nożnej w Gdańsku na 100 lat odzyskania przez Polskę Niepodległości

W gdańskich szkołach trwają piłkarskie rozgrywki pod hasłem „100 Turniejów na 100 lat Niepodległości Polski”. Do udziału we wspólnej sportowej inicjatywie zapraszają Miasto Gdańsk i Stadion Energa Gdańsk. W Wielkim Finale weźmie udział osiem szkolnych drużyn, które zostaną wylosowane 24 września podczas otwarcia w Gdańsku 100 boiska na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Brzeźnie. Finał odbędzie się 11 października na Stadionie Energa Gdańsk.

A
A

Warunkiem uczestnictwa w losowaniu jest rozegranie w szkole do 17 września turnieju piłkarskiego, który wyłoni najlepszą drużynę placówki.  Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 18 września do godz. 12:00 na adres futbolowy@gdansk.gda.pl

Formularz zgłoszeniowy (12.53 KB)

W poniedziałek 24 września spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń zostanie wylosowanych osiem drużyn, po cztery ze szkól podstawowych  i ponadpodstawowych. Losowanie będzie transmitowane w Internecie na stronie gdansk.pl.

Plakat
Plakat
mat. pras.

Kontakt ws. organizacyjnych jan.ptach@gdansk.gda.pl

Głównym celem projektu jest wykorzystanie potencjału futbolu amatorskiego jako narzędzia do promocji aktywnego spędzania czasu przez młodzież, promocję zasad fair play oraz zdrowego trybu życia bez używek. Realizacja projektu ma się też przyczynić do integracji uczniów gdańskich szkół i być okazją do szukania i odkrywania nowych talentów.

Zaproszenie do udziału w Turnieju (1.85 MB)

 

Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy