W sobotę 7 października ozdabiamy gdańskie ronda i parki dyniami

Mamy barwną niespodziankę dla mieszkańców Gdańska. W sobotę, 7 października 2017 r. ozdobimy pięknymi pomarańczowymi dyniami skrzyżowanie na wysokości Galerii Bałtyckiej. Spotykamy się o godzinie 08.45 przed głównym wejściem do centrum handlowego. Jesienne warzywa razem z pracownikami Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni układał będzie Piotr Grzelak - zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej.

W sobotę 7 października ozdabiamy gdańskie ronda i parki dyniami
A
A
data publikacji: 06 października 2017 r.

Sezon na dynie właśnie się rozpoczął. To właśnie teraz są najtańsze i najsmaczniejsze. Również ich wybór jest teraz największy. Oprócz walorów smakowych, warzywo to idealnie sprawdza się  jako ozdoba mieszkania lub ogrodu.

W tym roku Gdański Zarząd Dróg i Zieleni postanowił udekorować dyniami skrzyżowanie na wysokości Galerii Bałtyckiej we Wrzeszczu oraz Park Oliwski. Do dekoracji użyjemy ok. 600 kg dyni o pomarańczowej, grubej skórce, wielkości piłki oraz wstążkę w tym kolorze, którą zwiążemy ozdobne trawy.

- Liczymy, że barwna, jesienna niespodzianka spodoba się mieszkańcom Gdańska – mówi Piotr Grzelak - zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej. Dynie nie mają nam się kojarzyć wyłącznie z Halloween, które przecież nie każdy obchodzi. To symbol jesieni, która zawitała do Gdańska już 22 września. Chcemy tym działaniem zainspirować również  mieszkańców Gdańska do wykorzystania tej pięknej ozdoby na balkonach, tarasach i przegródkach.

Zapraszamy!

 

Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora
Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora