„Uczniowie Renesansu” zmierzą się w teleturnieju

Będę odpowiadali na pytania związane z literaturą, nauką i techniką, ale i sportem. Wszystko przy użyciu nowych technologii. „Uczniowie renesansu” z gdańskich szkół zmierzą się 14 marca, w środę, o godzinie 9.30 w Szkole Podstawowej nr 61 (ul. Sienna 26).

„Uczniowie Renesansu” zmierzą się w teleturnieju
A
A
data publikacji: 13 marca 2018 r.

- Konkurs przypomina teleturniej ,,Milionerzy", choć grupa współpracuje ze sobą. Do każdego pytania zawsze będą cztery odpowiedzi do wyboru, z których jedna jest poprawna. W pierwszej jego części uczestnicy odpowiadają na pytania za pomocą zakodowanych kart z aplikacji Plickers. Druga rozgrywka odbędzie się już na tabletach.  Zadaniem trzyosobowych zespołów będzie udzielenie jak najwięcej poprawnych odpowiedzi na pytania konkursowe z podanych obszarów, wykorzystując do tego otrzymany sprzęt multimedialny i materiały interaktywne – tłumaczy Agata Trzcińska – Łukasiak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 61, gdzie odbędzie się impreza.

Patronem potyczki jest uzdolniony w wielu dziedzinach Leonardo da Vinci, ,,Człowiek Renesansu”.  Tematyka konkursu nawiązuje do jego zainteresowań i obejmie osiem obszarów: literaturę, historię świata, matematykę, naukę i technikę, ciało i duszę, przyrodę, sztuki piękne i sport.

Międzyszkolny Konkurs Multimedialny rozpocznie się 14 marca (środa) o godzinie 9:30 i zakończy się w godzinach 11:30-12:00. Składa się z dwóch części, pierwsza potrwa ok. 30 minut, druga ok. 20 minut. 

Organizatorzy tłumaczą, że celem tego współzawodnictwa jest rozwijanie zainteresowań uczniów oraz zaznajomienie ich z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w nauczaniu.  

Anna Mizera-Nowicka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora
Anna Mizera-Nowicka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora