PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Żebractwo: konieczność czy zawód? - briefing prasowy

Żebractwo: konieczność czy zawód? - briefing prasowy
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Czy Gdańsk jest miastem atrakcyjnym dla osób żebrzących? Jakie pozy żebracze są najczęściej zauważane na ulicach? Dawać czy nie dawać pieniądze proszącym? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielać będą przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, pracownicy MOPR i Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta Koła Gdańskiego oraz ZTM i GOT – podczas briefingu, który odbędzie się 16 kwietnia (czwartek) o godz. 9.00 w sali konferencyjnej MOPR przy ul. Leczkowa 1A.

W powszechnym odbiorze żebractwo stanowi szczególnie dotkliwy wyraz egzystencjalnej i społecznej degradacji osób, jednak coraz bardziej widoczna jest inna przyczyna - świadomy wybór, sposób na łatwy zarobek, a nawet - styl życia. W rozwiązaniu problemu żebractwa bardzo ważna jest edukacja społeczeństwa, czyli uświadomienie ludziom faktu, że dawanie pieniędzy osobom żebrzącym nie jest pomocą.

O problemie żebractwa na terenie Gdańska opowiedzą Państwu:

  • Anna Sobota, Zastępca Dyrektora MOPR
  • Robert Klimczak Kierownik Działu ds. Osób Bezdomnych MOPR
  • Wojciech Bystry, Prezes Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie
  • przedstawiciele służb mundurowych Straży Miejskiej: Miłosz Jurgielewicz rzecznik prasowy, Straży Granicznej Robert Mroczek, Policji
  • Zygmunt Gołąb rzecznik prasowy ZTM