PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

„Zdroje dla najmłodszych” w gdańskich przedszkolach

Było ich 112, a będzie jeszcze więcej. Konkretniej mówiąc 132, bo Miasto Gdańsk i Saur Neptun Gdańsk rozpoczynają realizację IV edycji projektu montażu zdrojów do picia wody w gdańskich placówkach oświatowych. Tym razem jednak zdroje trafią nie do szkół, a publicznych przedszkoli, w których maluchy będą mogły gasić pragnienie smaczną, gdańską kranówką.

A
A

Zapraszamy na inaugurację projektu „Zdroje dla najmłodszych”, która odbędzie się 5 października o godz. 9.30 w Przedszkolu nr 35 przy ul. Wałowej 36 w Gdańsku. W uroczystym przekazaniu przedszkolakom symbolicznego, pierwszego z dwudziestu poidełek udział wezmą prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz prezes Saur Neptun Gdańsk Guy Fournier.
- Gdańsk jest jedynym miastem w Polsce, które na tak dużą skalę realizuje projekt montażu zdrojów w placówkach oświatowych. Do tej pory poidełka montowaliśmy w szkołach, pora pójść krok dalej. W tym roku rozpoczynamy montaż zdrojów dla przedszkolaków – podkreśla Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.
- Dzieci szkolne bez obaw korzystają z dostępu do wody z poidełek. Co nas nie dziwi, bo gdańska woda z kranu jest czysta i bezpieczna. W 100% spełnia najwyższe europejskie normy jakości. Liczymy na to, że przekonamy do picia wody z kranu także młodsze pokolenie gdańszczan – dodaje Guy Fournier.

Czas: 5 października 2016 godz. 9.30
Miejsce: Przedszkole nr 35, ul. Wałowa 36, Gdańsk

Magdalena Rusakiewicz (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Saur Neptun Gdańsk S.A.