Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zapraszamy na wmurowanie aktu erekcyjnego na Wyspie Spichrzów

W czwartek 9 marca o godz. 12.00 w Spichlerzu Deo Gloria przy ul. Chmielnej 9 na Wyspie Spichrzów odbędzie się wmurowanie aktu erekcyjnego pod inwestycję o nazwie Granaria.

A
A

W uroczystości udział weźmie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz przedstawiciele inwestorów – partnerów Miasta: Bartłomiej Hofman i Wojciech Ciurzyński z Konsorcjum IMMOBEL & MULTIBUD. Konsorcjum reprezentować będzie Spółka Granaria Development Gdańsk, w imieniu której pod aktem podpiszą się Jan Kurbiel i Marcin Malka. Partnerem inwestycyjnym Konsorcjum jest UBM Hotel Granary – w jej imieniu podpis pod aktem erekcyjnym złożą Peter Obernhuber i Sebastian Vetter.
W intencji powodzenia inwestycji, poświęcenia placu budowy dokona Metropolita Gdański Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Z aktu erekcyjnego:
„Mając na względzie rozwój miasta Gdańska i dobro jego Mieszkańców niniejszym zostaje wmurowany akt erekcyjny pod inwestycję o nazwie Granaria, zlokalizowaną na północnym cyplu  Wyspy Spichrzów.
Wyspa Spichrzów to miejsce wyjątkowe, gdzie wielowiekowa  historia spotyka się ze współczesnością. Intencją władz miasta oraz inwestora jest połączenie ducha tej  tradycji z nowoczesną przestrzenią miejską. Jej właściwy rozwój będzie służył pięknu Gdańska, wygodzie jego Mieszkańców i satysfakcji wszystkich odwiedzających ten teren”.

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)