Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zapraszamy na spacer z okazji zakończenia modernizacji ulicy Św. Ducha

Zapraszamy przedstawicieli mediów na spotkanie i spacer połączony z konferencją prasową z okazji zakończenia przebudowy jednej z najbardziej urokliwych ulic Gdańska. Spotkanie rozpocznie się w czwartek 7 grudnia w samo południe – o godz.12:00 na rogu ulic Złotników i Świętego Ducha.

A
A

W spacerze uczestniczyć będzie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska Włodzimierz Bartosiewicz, przedstawiciele Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni oraz firmy STRABAG sp. z o.o. – wykonawcy robót. Prace rewaloryzacyjne trwały od maja, a ich koszt wyniósł 3,4 mln zł.

Program spotkania i spaceru
12:00 Spotkanie na rogu ulic Złotników i Świętego Ducha

12:00-12:15 Spacer w kierunku Biblioteki Pod Żółwiem
W czasie spaceru rozdawane będą mieszkańcom pierniki św. Ducha przez gdańskich mieszczan, czyli Garnizon Gdański w strojach epokowych.

12:15-12:45 Konferencja prasowa w Biblioteki Pod Żółwiem dotyczący działań rewaloryzacyjnych na Głównym Mieście

Co obejmowały prace?
Prace na św. Ducha rozpoczęły się w maju 2017 roku i obejmowały przebudowę ul. św. Ducha na długości ok. 290 m od ulicy Złotników do ul. ul. Bosmańskiej.  Wykonano nową konstrukcję jezdni, przebudowano kanalizację deszczową, sieć i przyłącza wodociągowe w ul. św. Ducha, zamontowano meble miejskie. Remontowany odcinek został pokryty brukiem. W przypadku tej ulicy architekci i Wojewódzka Konserwator Zabytków ustalili, że ma tu być jedna płaszczyzna wydzielona różnymi rodzajami kostki brukowanej, od najmniejszej do szlifowanej, płaskiej.

Przestrzeń przyjazna pieszym i rowerzystom
Jezdnia i chodnik zostały zrównane do jednego poziomu, aby ułatwić poruszanie się na tym odcinku osobom niepełnosprawnym i opiekunom dzieci z wózkami. Z myślą o rowerzystach, wykonawca zamontował stojaki na rowery. Ulica zyskała także stylizowane latarnie, ławki, kosze na śmieci. Bruku nie będzie jednak na odcinku od Kaplicy Królewskiej do ul. Złotników. W tym miejscu zostały ułożone płyty podobne do tych, które leżą na ul. Stągiewnej.
Ulica św. Ducha niebawem zyska jeszcze bardziej na atrakcyjności. Pod koniec przyszłego roku planowane jest bowiem otwarcie kładki obrotowej na wysokości bramy Św. Ducha, która będzie prowadziła na Wyspę Spichrzów.

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)