Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zapraszamy na Gdańskie Forum Mieszkalnictwa Społecznego

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz zaprasza na „Gdańskie Forum Mieszkalnictwa Społecznego”, które odbędzie się 18 października 2017 r. Udział jest możliwy po wcześniejszej rejestracji.

A
A

Miejsce: sala konferencyjna Atom Club na terenie Stadionu Energa Gdańsk

Gdańskie Forum Mieszkalnictwa Społecznego to spotkanie praktyków i teoretyków z całej Polski, gdzie przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy prezentują swoje doświadczenia.

- Wszystkich łączy troska o mieszkalnictwo społeczne, niezwykle ważny element rozwoju zrównoważonego miasta, w którym pamięta się o osobach potrzebujących wsparcia. Forum jest doskonałą okazją nie tylko do prezentacji własnych osiągnięć, ale również wzajemnej inspiracji i wytyczania nowych trendów w obszarze łączącym wyzwania społeczne i inwestycyjne – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska.

W programie Forum znalazły się nie tylko wykłady o gdańskim programie polityki mieszkalnictwa społecznego, ale również wspólna debata reprezentantów Poznania, Łodzi, Szczecina, Warszawy, Lublina i Gdańska odnośnie stosowanych praktyk i rozwiązań.

Uczestnicy mogą wziąć również udział w jednym spośród czterech zaproponowanych paneli dyskusyjnych: obszar miksu społecznego – seniorzy, juniorzy i inni, obszar niepełnosprawności, obszar dzieci i młodzieży, obszar bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego.

Rozpoczęła się rejestracja uczestników. Udział jest bezpłatny. Organizatorzy przewidzieli 150 miejsc dla uczestników.

-Gdańsk konsekwentnie realizuje rozbudowaną pomoc w zakresie mieszkaniowym, ale chcemy również dyskutować o tym, w jaki sposób ten system udoskonalić. Zachęcam do wzięcia udziału w forum, które będzie okazją do zapoznania się z programem i założeniami gdańskiego programu mieszkalnictwa społecznego oraz wymiany dobrych praktyk. Liczymy, że wnioski z poszczególnych debat i sugestie uczestników mogą przyczynić się w przyszłości do poprawy polityki społecznej Gdańska z korzyścią dla wszystkich mieszkańców – mówi Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska ds. polityki komunalnej.

Zapisy na stronie:

https://www.gdansk.pl/redakcja/Rejestracja,a,88919

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Partnerzy: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Fundacja Habitat for Humanity, Unia Metropolii Polskich

Zapraszamy!

Program Gdańskiego Forum Mieszkalnictwa Społecznego (606.91 KB)

Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)