Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zamiast wykluczenia – klucze do własnego mieszkania

Przy ul. Dolne Młyny w Gdańsku powstaje wyjątkowy budynek mieszkalny. Nowe miejsce do życia znajdą w nim osoby szczególnie potrzebujące pomocy – podopieczni MOPR, osoby wymagające stałej opieki i wsparcia.

A
A

W środę 21 czerwca o godz. 14.00 zapraszamy na wspólną wizytę na placu budowy inwestycji, którą realizuje Gdańska Infrastruktura Społeczna Sp. z o.o. w ramach Programu Mieszkalnictwa Społecznego dla osób/rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym na lata 2016-2023. W spotkaniu uczestniczył będzie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

W czterokondygnacyjnym budynku powstanie 26 mieszkań. Ich przyszłymi lokatorami będą osoby kwalifikujące się do otrzymania mieszkania z zasobów miasta Gdańska, uczestnicy różnych programów społecznych prowadzonych przez organizacje pozarządowe i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, w tym przede wszystkim osoby z niepełnosprawnościami, kobiety z dziećmi (doświadczające przemocy, samotne matki), osoby starsze wymagające opieki, osoby młode usamodzielniające się i wychodzące z pieczy zastępczej (rodziny zastępcze i placówki opiekuńczo-wychowawcze), osoby samotne. Wszyscy mieszkańcy objęci będą pracą specjalnie wybranej organizacji pozarządowej działającej na terenie budynku (części wspólne i świetlica).

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy