Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zakończenie 5. edycji Programu Edukacji Morskiej - zapraszamy na podsumowanie

We wtorek, 28 października odbędzie zakończenie jubileuszowej – piątej edycji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. Uroczystość odbędzie się 28 października 2014 roku, o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6, przy ul. Głębokiej 11 w Gdańsku. Wydarzenie będzie okazją do podsumowania nie tylko mijającego sezonu, lecz pięciu lat realizacji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

A
A

We wtorek, 28 października odbędzie zakończenie jubileuszowej  – piątej  edycji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.  Uroczystość odbędzie się  28 października 2014 roku, o godzinie  11.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6, przy ul. Głębokiej 11 w Gdańsku. Wydarzenie będzie okazją do podsumowania nie tylko mijającego sezonu, lecz pięciu lat realizacji  Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Program Edukacji Morskiej jest realizowany w Gdańsku od roku 2010. Na początku października w rejs wypłynął 15-tysięczny uczestnik Programu! W ramach Programu wszyscy uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów wypływają w kilkugodzinne rejsy po wodach Kanału Portowego i Zatoki Gdańskiej. Podczas rejsów uczą się podstaw żeglowania, pogłębiają wiedzę z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznają swoje miasto od strony wody. Celem Programu Edukacji Morskiej jest przybliżenie i popularyzacja wśród młodych mieszkańców Gdańska tradycji morskiej i bogatego dziedzictwa ich miasta. Udział w rejsach jest dla uczestników bezpłatny.

W podsumowaniu projektu udział wezmą wszyscy partnerzy, którzy przyczynili się do jego realizacjiinstytucje miejskie i oświatowe, organizacje pozarządowe, przedstawiciele biznesu oraz władz samorządowych i centralnych. Władze miasta reprezentować będzie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, wraz ze swoim zastępcą Ewa Kamińską.

 

 

 

 

 

Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)