Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zagospodarowanie Wyspy Spichrzów – otwarcie pawilonu informacyjnego!

W poniedziałek 3 sierpnia o godz. 13.30 nastąpi otwarcie pawilonu informacyjnego na północnym cyplu Wyspy Spichrzów. W pawilonie będzie można uzyskać informacje zarówno o historii Wyspy, jak i o planowanym zagospodarowaniu tego niezwykłego miejsca. Wieczorem organizatorzy przygotowali natomiast show multimedialny i pokaz fajerwerków.

A
A

Projekt zagospodarowania Wyspy Spichrzów będzie realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Planowano to od lat. Obecnie plany te nabrały realnego kształtu, ponieważ znalazł się inwestor – partner dla miasta, który w zamian za grunt zrealizuje modernizację szeregu obiektów publicznych zlokalizowanych w otoczeniu zagospodarowywanej północnej części Wyspy. Zmodernizowany zostanie przez konsorcjum także okoliczny układ komunikacyjny.

Przypomnijmy, że zwycięska oferta konsorcjum przewiduje, że na działce o powierzchni 18 300 mkw powstaną apartamenty mieszkalne, lokale handlowo-usługowe, apartamenty hotelowe i hotel o łącznej powierzchni użytkowej ok. 60 000 mkw. Projekt zakłada zachowanie pozostałości historycznych spichlerzy; zostaną one wkomponowane we współczesną, funkcjonalną zabudowę użytkową.

Gospodarzami otwarcia pawilonu informacyjnego będą: Granaria Development Gdańsk Sp. z o.o., która jako lider zwycięskiego konsorcjum IMMOBEL&MULTIBUD odpowiada za operacyjne prowadzenie projektu zagospodarowania północnego cypla Wyspy, oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i zastępca prezydenta Wiesław Bielawski.

Podczas otwarcia pawilonu na terenie przyszłej inwestycji, dziennikarze oraz zaproszeni goście otrzymają materiały informacyjne. Po krótkich wystąpieniach przedstawicieli konsorcjum oraz Miasta, dla wszystkich przygotowany będzie poczęstunek. W programie także koncert chóru Schola Cantorum Gedanensis.

Natomiast po zachodzie słońca, o godz. 21.30 konsorcjum zaprasza na drugą część uroczystości, która rozpocznie się występem trio jazzowego Mariusza Faziego Mielczarka. Następnie zaprezentowane zostanie multimedialne show - wyświetlenie świetlnej kładki w miejscu, gdzie już wkrótce zostanie zbudowana nowoczesna zwodzona kładka łącząca Stare Miasto z Wyspą Spichrzów.
Pokazowi i muzyce towarzyszył będzie wyświetlany na ekranie diodowym film o inwestycji. Po świetlnym show, odbędzie się kilkuminutowy pokaz fajerwerków.

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)