Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zaczyna się remont alei Grunwaldzkiej, wkrótce kolejne remonty - zapraszamy na briefing prasowy

We wtorek 4 lipca zaczyna się remont nawierzchni alei Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Braci Lewoniewskich do ul. Abrahama. Wkrótce ruszą też remonty innych odcinków głównych arterii drogowych naszego miasta.

A
A

O szczegółach dotyczących tych inwestycji, związanych z nimi utrudnieniach, a także planach dotyczących najważniejszych remontów dróg w Gdańsku w przyszłym roku opowiemy podczas briefingu prasowego, na który zapraszamy we wtorek 4 lipca o godz. 11.30 na plac przed budynkiem klubu Żak (al. Grunwaldzka 195/197).

 

Remont alei Grunwaldzkiej

Remont ma na celu poprawę stanu nawierzchni jezdni Al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Braci Lewoniewskich do ul. Abrahama (ok. 830 m) wraz z wymianą nawierzchni na przyległych do jezdni miejscach postojowych oraz zjazdach.

W związku z remontem planowana jest zmiana w organizacji ruchu w Al. Grunwaldzkiej:

Od 4 lipca planowane jest wprowadzenie I etapu tymczasowej organizacji ruchu w al. Grunwaldzkiej. W ciągu dnia, zmiana polegała będzie na wyłączeniu jednego, skrajnego pasa jezdni w celu prowadzenia robót z zachowaniem wszystkich dojazdów i ruchu pieszego. Na noc natomiast, zamykane będą dwa pasy skrajne a ruch odbywać będzie się jednym - środkowym pasem.

Etap 1 przewidziany jest na okres od 04.07.2017 do 27.07.2017 r. Na ostatni weekend lipca przewidywana jest realizacja 2 etapu prac. W związku z tym przewiduje się zamknięcie całej jezdni w kierunku Gdyni i poprowadzenie ruchu w kierunku Gdyni jednym pasem jezdni biegnącej w kierunku Gdańska. Tym samym jezdnia w kierunku Gdańska zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu.

Planowany termin zakończenia robót 15.08.2017 r.

Warto przypomnieć, że w roku 2016 wykonana została poprawa nawierzchni jezdni al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Klonowej do ul. Kościuszki i od ul. Kościuszki do ul. Braci Lewoniewskich (jezdnie w kierunku Sopotu).

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)