PORTAL MIASTA GDAŃSKA

XVI Gdańska Gala Sportu

XVI Gdańska Gala Sportu
W poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku, o godzinie 18:00, w sali Atom Club na Stadionie Energa Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 odbędzie się XVI Gdańska Gala Sportu. Podczas uroczystości poznamy dziesiątkę najlepszych gdańskich sportowców 2018 roku. Spotkanie będzie też okazją aby uhonorować osoby związane z gdańskim środowiskiem sportowym. Imprezę poprowadzi znany dziennikarz sportowy Włodzimierz Machnikowski, natomiast w części artystycznej wystąpi zespół The Q oraz formacja taneczna Art Color Ballet.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Gdańska Gala Sportu to wyjątkowe wydarzenie dla tych mieszkańców gdańska, dla których sport stanowi ważną część życia. Uroczystość to okazja aby symbolicznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozwoju kultury fizycznej i sportu w naszym mieście. Podczas odbywającej się już po raz szesnasty imprezy będzie można przekonać się, która z osób i instytucji w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju gdańskiego środowiska sportowego. Wśród nagrodzonych są zarówno utytułowani już zawodnicy ale też ci, którzy są na początku swojej sportowej drogi ale wiąże się z nimi duże nadzieje. Organizatorzy imprezy przyznają także wyróżnienia w takich kategoriach jak projekt społeczny, impreza roku osobowości sportowe oraz przyjaciel gdańskiego sportu.

Przypomnijmy, że w 2017 roku najlepszym sportowcem roku został Mateusz Biskup wicemistrz świata i Europy w wioślarskiej dwójce podwójnej. Tuż za nim uplasowała się żeglarska para Paweł Kołodziński - Łukasz Przybytek. Miejsce trzecie przypadło piłkarzom Lechii Gdańsk Sławomirowi Peszce i Rafałowi Wolskiemu. Wśród sportowców z niepełnosprawnością po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się tenisistka stołowa Natalia Patryka.


XVI Gdańska Gala Sportu

Poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku, godz. 18:00

Sala Atom Club na Stadionie Energa Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1

Parking P3 (wjazd od strony torów kolejowych)

Udział w wydarzeniu wyłącznie na podstawie zaproszeń