Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszy gdański balkon i przedogródek

Wyłoniliśmy laureatów II edycji konkursu na „Najpiękniejszy Gdański Balkon i Przedogródek 2017”. Uroczyste wręczenie nagród z udziałem z-ca Prezydenta ds. polityki komunalnej Piotra Grzelaka odbędzie się 6 października (piątek) 2017 r. o godz. 13.00 w Sali 315 Urzędu Miasta Gdańska.

A
A

Cieszą oczy, wprowadzają w dobry nastrój, często zachwycają, ale też stanowią pewnego rodzaju wizytówkę ich właścicieli. Mowa o starannie zagospodarowanych balkonach i przedogródkach. Pod koniec czerwca GZDiZ ogłosił II edycję konkursu na „Najpiękniejszy Gdański Balkon i Przedogródek 2017”. Wpłynęły łącznie 42 zgłoszenia: w kategorii najpiękniejszy gdański balkon 25 oraz 17 zgłoszeń w kategorii najpiękniejszy gdański przedogródek.

- Ideą konkursu jest inspirowanie mieszkańców Gdańska do upiększania swojego najbliższego otoczenia. Nagrodzimy i wyróżnimy osoby, które dbając o swoje balkony i przedogródki tworzą wizytówkę nie tylko dla samych siebie, ale również najbliższej przestrzeni miejskiej, która jest dobrem nas wszystkich - mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej.

W każdej z dwóch kategorii laureaci otrzymają nagrody finansowe:  I miejsce – 1000 zł. brutto; II miejsce – 500 zł. brutto; III miejsce – 300 zł. brutto oraz nagrody rzeczowe.

Skład komisji konkursowej:

- Joanna Paniec, Ogrodnik Miejska GZDiZ,  

- Ewelina Latoszewska, Kierownik Działu Utrzymania Zieleni GZDiZ,

- Jadwiga Chys, Dyrektor Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku,

- Magdalena Olek, Radna Miasta Gdańska, 

- Adam Nieroda, Radny Miasta Gdańska.

 

Przy okazji rozstrzygnięcia konkursu zachęcamy do korzystania z opublikowanego na stronie internetowej GZDiZ bezpłatnego poradnika: „Najpiękniejszy Gdański Balkon, czyli garść inspiracji i krótki poradnik o tym, jak zaplanować efektowną aranżację”.

Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)