Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wiecha na szkole w Kowalach

W czwartek 7 grudnia, o godzinie 10.00 odbędzie się symboliczne zawieszenie wiechy na Metropolitalnej Szkole Podstawowej w Kowalach (obok pętli autobusowej przy ul. Apollina). W uroczystości udział wezmą m. in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, wójt gminy Kolbudy Leszek Grombala oraz wójt gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak.

A
A

Metropolitalna Szkoła Podstawowa w Kowalach to pierwsza w Polsce inwestycja edukacyjna, w której udział biorą trzy gminy zrzeszone w stowarzyszeniu Gdański Obszar Metropolitalny. Koszt budowy tej placówki to 35,6 mln złotych. 

W ramach realizacji tego zadania powstanie budynek dydaktyczny i sala gimnastyczna z aulą widowiskową. Pierwszy dzwonek zabrzmi w nowej placówce 1 września 2018 roku.

Do tego czasu powstaną dwa 3-kondygnacyjne budynki A oraz B. W obiekcie A mieścić się będą pomieszczenia przedszkolne przeznaczone dla 120 dzieci, szkoła podstawowa z 22 salami dydaktycznymi, biblioteka środowiskowa z czytelnią dostępną dla mieszkańców dzielnicy i świetlicą. W budynku B znajdzie się sala gimnastyczna z  aulą widowiskowo-konferencyjną, stołówka oraz kuchnia. Na tym obszarze  wykonane zostaną też  boiska sportowe: boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne (koszykówka, siatkówka, tenis), bieżnia i skocznia do skoku w dal, a także plac zabaw.

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)