Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Więcej pieniędzy na gdańskie projekty w ramach RPO – podpisanie umów

Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję o podwyższeniu poziomu dofinansowania dla projektu Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej – etap III c. Poziom dofinansowania powiększy się z 65% do 70%. Umowę w tej sprawie Prezydent Gdańska i Marszałek Województwa podpiszą w piątek 3 października o godz. 14.30 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego ul. Okopowa 21/27 (sala133c). Dodatkowo Gdańsk otrzyma dofinansowanie dla projektu „Budowa i przebudowa układu drogowego w rejonie węzła integracyjnego w

A
A

Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję o podwyższeniu poziomu dofinansowania dla projektu Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej – etap III c. Poziom dofinansowania powiększy się  z 65% do 70%. Umowę w tej sprawie Prezydent Gdańska i Marszałek Województwa podpiszą w piątek 3 października o godz. 14.30 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego ul. Okopowa 21/27 (sala133c). Dodatkowo Gdańsk otrzyma dofinansowanie dla projektu „Budowa i przebudowa układu drogowego w rejonie węzła integracyjnego w Gdańsku Wrzeszczu wraz z integracją z Trasą Słowackiego”. Wartość inwestycji to 15, 1 mln, a unijne wsparcie to 7,37 mln zł.

 Pod dokumentami swoje podpisy złożą Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego

Dzięki podpisanemu aneksowi zwiększy się poziom dofinansowania unijnego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 dla „Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej - etap IIIC” z 65% do 70%. Projekt o wartości 124,5 mln zł otrzyma dodatkowe dofinansowanie w wysokości 5,4 mln zł (całość unijnego dofinansowania to 75,9 mln zł). W inwestycji realizowane są węzły integracyjne i infrastruktura towarzysząca dla przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej: Brętowo, Jasień oraz Kiełpinek. Planowana jest także budowa dojazdów do przystanków Jasień i Kiełpinek. Częścią projektu jest też przebudowa ponad 4 km torowiska tramwajowego ul. Siennickiej i ul. Lenartowicza od ul. Elbląskiej do ul. Sucharskiego.

Niezależnie od podpisywanego aneksu dla GPKM III C Gdańsk otrzyma dofinansowanie na realizację projektu „Budowa i przebudowa układu drogowego w rejonie węzła integracyjnego w Gdańsku Wrzeszczu wraz z integracją z Trasą Słowackiego”. Wartość projektu to 15,01 mln zł, zaś unijne wsparcie to 7,37 mln zł. Projekt usprawni połączenie regionalnego węzła integracyjnego komunikacji publicznej w Gdańsku Wrzeszczu z Trasą Słowackiego. Przebudowana i poszerzona zostanie ul. Kilińskiego, wybudowany zostanie też nowy odcinek drogowy ul. Nad Stawem, łączący ul. Kilińskiego z ulicą Kościuszki i Słowackiego. Realizowane przedsięwzięcie pozwoli na zmodernizowanie sieci drogowej Gdańska w okolicy dworca we Wrzeszczu oraz dostosuje wymienione drogi do zwiększonego natężenia ruchu drogowego. Projekt ma zostać zrealizowany do czerwca 2015 r.

 

Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)