Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

We wtorek wideoczat z radnymi, w czwartek sesja Rady Miasta

Sesja Rady Miasta odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 9:00. Tematy poruszane podczas obrad będą komentowane dziś – we wtorek (28.08) - przez przewodniczących klubów Piotra Borawskiego (PO) i Kazimierza Koralewskiego (PiS). Wideoczat rozpocznie się o godz. 13:30 w portalu gdansk.pl.

A
A

 

Istotnym punktem czwartkowych obrad będzie "podsumowanie działań Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Sopot-Gdynia w zakresie wdrażania funduszy Unii Europejskiej za lata 2014-20 oraz korzyści wynikających ze współpracy metropolitalnej".

Radni pochylą się też nad tematem odstąpienia od planów budowy cmentarza w Złotej Karczmie. Jakie będą konsekwencje tej decyzji? Czy cmentarze na Srebrzysku i Ujeścisku są wstanie zapewnić wystarczającą ilość miejsc na nowe pochówki?

Bardzo ważnym, w kontekście zbliżających się wyborów, będzie punkt dotyczący utworzenia na terenie Miasta Gdańska odrębnych obwodów glosowania w celu przeprowadzenia wyborów do Rady Miasta, Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańska.

W porządku sesji znajdują się także punkty dotyczące m.in. regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gdańska oraz zmian w uchwale określającej zadania, na które przeznaczone będą środki z Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Sesja Rady Miasta Gdańska odbędzie się w sali obrad (I piętro) Nowego Ratusza, ul. Wały Jagiellońskie 1.