Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Walne Zebranie Członków Obszaru Metropolitalnego Gdańsk –Gdynia-Sopot

W poniedziałek, 28 sierpnia o godz. 12.00 odbędzie się posiedzenie Walnego Zebrania Członków Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot (OMG-G-S). Spotkanie będzie miało miejsce w siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich (ul. Żaglowa 11, sala nr 2). Spotkanie jest otwarte dla mediów.

A
A

W porządku obrad posiedzenia jest przyjęcie uchwały w sprawie nabycia udziałów w spółce, przez Stowarzyszenie OMG-G-S, która realizować będzie projekt Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) „Wdrożenie systemu biletu elektronicznego, jako narzędzia integracji taryfowo – biletowej transportu publicznego na Obszarze Metropolitalnym ZIT umożliwiającego wprowadzenie wspólnego biletu.” Wdrożenie projektu tzw. e- biletu polegać będzie na wprowadzeniu dla mieszkańców Obszaru Metropolitalnego zintegrowanego systemu poboru opłat w oparciu o bilet elektroniczny. Integracja taryfowa polegać będzie na wprowadzeniu wspólnego biletu obejmującego transport miejski i regionalny.

Okazją do spotkania Walnego Zebrania Członków będzie również podsumowanie 6 lat funkcjonowania stowarzyszenia metropolitalnego w województwie pomorskim oraz dyskusja nt. ustawy o związku metropolitalnym. Do udziału w spotkaniu oraz dyskusji zaproszono parlamentarzystów z Pomorza.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)