PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W szkolnej bibliotece nie ma nudy

Księgozbiór liczący ponad 10 500 pozycji (książek, w tym lektur, albumów i atlasów), multimedialny interaktywny monitor, nowoczesne i wygodne meble oraz działający Klub Interesującej Książki – tak wygląda biblioteka w Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Czarnieckiego 2. W piątek 13 stycznia o godz. 11:30 w tym nowoczesnym centrum czytelnictwa prezydent Piotr Kowalczuk przyjmie pierwszaki w grono czytelników!

A
A

- Początkiem rozwoju naszej szkolnej biblioteki była otrzymana w ramach Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa - dotacja 15 000 zł na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Pozwoliło to na wymianę zużytych lektur, albumów i atlasów oraz zakup nowych i atrakcyjnych książek – łącznie ok. 800 egzemplarzy! Nasi uczniowie mogą teraz korzystać z 10 600 pozycji dostępnych w bibliotece– opowiada Barbara Sławińska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdańsku.
Kolejny krok na drodze modernizacji czytelni postawiła Rada Rodziców, która przeznaczyła środki na zakup nowej wykładziny oraz mebli.
Następnie odrestaurowano stoliki, wymieniono część regałów, a na koniec zainstalowano czytelniany „gadżet” - 65 calowy „smartfon”, czyli multimedialny, interaktywny monitor, dzięki któremu teksty czytane z ekranu można powiększać, przesuwać i animować, można słuchać słuchowiska, korzystać z ebooków i audiobooków.
W tak nowoczesnym centrum czytelnictwa rozpoczął swoją działalność „Klub Interesującej Książki – KIK”.

- Książki zajmują ważne miejsce w życiu każdego człowieka. Miłości do nich powinniśmy uczyć nasze dzieci od najmłodszych lat. Cieszę się, że jutro przyjmę do grona czytelników dzieciaki z klas pierwszych. Będzie to dla nich początek przygody, która mam nadzieję, będzie trwać całe życie, niezależnie od nośnika z którego będą korzystali. Nauczycieli i bibliotekarzy proszę promujmy umiejętność czytania, krytycznego wnioskowania i nadawania znaczenia słowu, nie bójmy się, gdy młodzi do tego wolą wykorzystać urządzenia techniczne, nie pachnące karty książek. Najważniejsze, że umieją komunikować się Słowem i pomiędzy słowami. – mówi Piotr Kowalczuk.

Jutro w zmodernizowanej czytelni prezydent Piotr Kowalczuk pasuje uczniów klas pierwszych na czytelników. Następnie dzieciom czytać będzie wiersze, wspólnie z dyrektorem szkoły Barbarą Sławińską oraz przewodniczącą Rady Rodziców - Natalią Cwajgart.

Szkolna biblioteka liczy 10 600 pozycji

Uczniowie chętnie spędzają czas w czytelni
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy