Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Udało się! Będą Mistrzostwa Polski na gdańskim boulodromie!

Mistrzostwa Gdańska o Puchar Prezydenta Miasta, a dzień później Mistrzostwa Polski Mężczyzn, Kobiet i Juniorów drużyn trzyosobowych (tripletów)! Wszystko dzięki ‘liftingowi’, jaki przeszedł ostatnio gdański boulodrom. Obiekt mieści się w Parku Reagana, oficjalnie nazywa się boiskiem do gry w Petanque, potocznie – po prostu boiskiem do boule.

A
A

Mistrzostwa Gdańska o Puchar Prezydenta Miasta, a dzień później Mistrzostwa Polski Mężczyzn, Kobiet i Juniorów drużyn trzyosobowych (tripletów)! Wszystko dzięki ‘liftingowi’, jaki przeszedł ostatnio gdański boulodrom. Obiekt mieści się w Parku Reagana, oficjalnie nazywa się boiskiem do gry w Petanque, potocznie – po prostu boiskiem do boule.

Gra ta zyskuje coraz więcej zwolenników. W Gdańsku działa Stowarzyszenie Petanque Gdańskie Boule, które zwróciło się do Miasta o pomoc przy przygotowaniu boulodromu do planowanych w przyszłym roku ważnych rozgrywek. Właśnie skończyły się odbiory – wykonano nowe obramowanie boiska.  - Wzmocniliśmy i podwyższyliśmy obudowę boulodromu montując belki z tzw. wtórnych tworzyw sztucznych powstałych w wyniku recyclingu – wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, Mieczysław Kotłowski.

- Efekt jest niesamowity – ocenia wiceprezes Stowarzyszenia Petanque Gdańskie Boule, Mariusz Jargieło. - Materiał i wysokość obramowania są idealne. Kule nie będą się niszczyć, ponieważ materiał wspaniale amortyzuje uderzenia. Wysokość zapewni bezpieczeństwo zarówno korzystającym z tego boiska, jak i spacerowiczom – dodaje.

Miasto Gdańsk od kilku już lat wspiera Klub Gdańskie Boule, organizując na gdańskim boulodromie wspólnie coroczne turnieje petanque o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. W tym roku turniej odbędzie się 13 czerwca. Na tym nie koniec, bo jeszcze w trakcie prac modernizacyjnych, boisko zostało zgłoszone do konkursu na organizatora czerwcowych drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn, Kobiet i Juniorów w Pentaque. - Otrzymaliśmy informację, że się udało! Klub Gdańskie Boule będzie organizatorem tegorocznych mistrzostw! Już oficjalnie mogę potwierdzić, ze zawody odbędą się 14 czerwca na boulodromie w Parku Reagana – informuje Mariusz Jargieło.  - Udało się, bo boisko jest naprawdę fantastyczne. Bardzo dużą ilość punktów zdobywa się bowiem za samo właśnie boisko - jego wielkość, bezpieczeństwo, rodzaj nawierzchni i estetykę – dodaje Jargieło.

- To bardzo dobra wiadomość. Do Gdańska zawita impreza w randze Mistrzostw Polski i mam nadzieję, że zagości u nas na stałe – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. – Co ważne, gdański boulodrom - jeden z pierwszych, które powstały w Polsce - to miejsce, które doskonale służy wypoczynkowi i rekreacji gdańszczan, niezależnie od wieku. Bardzo chętnie wspieramy różne formy aktywności, szczególnie te powszechne, niewymagające specjalnej formy fizycznej, czyli dla każdego. Już dziś zapraszam mieszkańców na bezpłatne cotygodniowe treningi zapoznające z tą dyscypliną sportu, które rozpoczną się w kwietniu. Zajęcia te organizowane są już po raz drugi, i trwają od wiosny do jesieni, w ramach projektu „Aktywuj się” realizowanego od 2013 roku przez nasz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – dodaje prezydent.

Podczas remontu, obok boulodromu ustawiona została także tablica informacyjna -instrukcja gry w pentaque. Dodatkowo, w sezonie, w pobliżu boiska ustawiona zostanie przenośna toaleta.

Zdjęcia boulodromu po liftingu oraz zdjecia archiwalne MOSiR (do pobrania):

fot. 1. Karol Stańczak (76 KB)

fot. 2. Karol Stańczak (77 KB)

fot. 3. Karol Stańczak (91 KB)

fot. 4. Karol Stańczak (95 KB)

fot. 5. Karol Stańczak (79 KB)

zdjęcie 1. archiwalne MOSiR (1 KB)

zdjęcie 2. archiwalne MOSiR (24 KB)

Katarzyna Kaczmarek / Rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku

Anna Dobrowolska / Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)