PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Uczniowie z Gdańska i Bremerhaven realizują projekt poświęcony wielonarodowości

Uczniowie z Gdańska i Bremerhaven realizują projekt poświęcony wielonarodowości
Obcy stają się przyjaciółmi. Drogi z daleka do Gdańska i Bremerhaven” - to tytuł projektu realizowanego przez V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku i Lloyd-Gymnasium Bremerhaven. W prezentacji wyników pracy uczniów nad pierwszą częścią projektu udział weźmie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Na uroczysta galę zapraszamy w środę, 12 września 2018 r. o godz. 13:00 w auli V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku, przy ul. Polanki 130.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Projekt bierze udział w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży „Razem w Europie. Jeden cel” organizowanym przez Polsko-Niemiecką Współpracy Młodzieży i jest jednym z dwudziestu finalistów.

W pierwszym etapie projektu uczniowie nawiązali kontakt z imigrantami, którzy osiedlili się w Trójmieście. Uczniowie w pracy zostali wsparci przez Centrum Wspierania Imigrantów i Imigrantek, Rada Imigrantów i Imigrantek przy Prezydencie Miasta Gdańska i Europejskie Centrum Solidarności.

Podczas gali uczniowie zaprezentują wyniki swojej pracy, m.in. krótkie filmy, które powstały na podstawie przeprowadzonych wywiadów z imigrantami.