Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Tydzień Demokracji w Gdańsku - akredytacje

Jakie wyzwania stoją przed polską demokracją? Jak mówić, aby jej wartości były zrozumiałe dla wszystkich? Co zmieniło się w postrzeganiu demokracji przez Polaków na przestrzeni ostatnich 27 lat? Na te pytania już od poniedziałku 12 września odpowiadać będą zaproszeni liderzy opinii.

A
A

Podczas Gdańskiego Tygodnia Demokracji w dniach 12-18 września odbędzie się szereg wydarzeń: debaty, konferencja ekspertów i naukowców, wykłady, pokazy filmów, spacery Szlakiem wolności oraz Europejski Koncert Wolności międzynarodowego zespołu Baltic Sea Philharmonic z udziałem słynnego skrzypka Gidona Kremera.  Przygotowano także specjalny cykl warsztatów edukacyjnych dedykowany dzieciom i młodzieży, na który obowiązują wcześniejsze zapisy.

Gdański Tydzień Demokracji otworzy w poniedziałek 12 września o godz. 17:00 w Europejskim Centrum Solidarności debata „Zagrożona demokracja? Zagrożona Europa? Przyczyny, objawy, perspektywy”.  Weźmie w niej udział m.in. Nate Schenkkana autor raportu Freedom House o kondycji demokracji w krajach, w których po roku 1989 dokonała się transformacja ustrojowa oraz Mateusz Kijowski, lider KOD.

Debata, która jest kluczowym punktem tygodnia pt. „Niezależni, samorządni. O demokracji w polskich miastach: wyzwania, zagrożenia, oczekiwania” odbędzie się w piątek 16 września o godz. 11:00 w Europejskim Centrum Solidarności. Wezmą w niej udział prezydenci polskich miast. Włodarze podzielą się swoimi doświadczeniami w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i angażowaniu mieszkańców miast w sprawy lokalne.

Na kluczowe debaty obowiązują akredytacje dziennikarskie, dzięki którym będziemy mogli w sposób swobodny obsługiwać oba spotkania. W celu uzyskania akredytacji prosimy o przesłanie danych: imię i nazwisko, nazwa redakcji oraz numer telefonu kontaktowego na adres emilia.salach@gdansk.gda.pl (mail prosimy zatytułować Gdański Tydzień Demokracji – akredytacja) do środy 7 września do godz. 16:00.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)