PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Tegoroczne lato w Gdańsku – pod znakiem bursztynu - specjalna konferencja prasowa!

Rok 2016 jest opisany w Gdańsku kolorem bursztynowym. Nic w tym dziwnego: mija dziesięć lat, odkąd nasze miasto nosi miano Światowej Stolicy Bursztynu. Z okazji jubileuszu latem tego roku na gdańszczan i turystów czeka wiele niezwykłych bursztynowych atrakcji.

A
A

Dziesięć lat temu - 28 czerwca 2006 roku powołano w Gdańsku Światową Radę Bursztynu. Otwarte zostało też Muzeum Bursztynu w unikatowym w skali Europy, gotycko-renesansowym Zespole Przedbramia ulicy Długiej. Od tego czasu bursztyn stał się wyjątkową marką i symbolem naszego miasta. A to wcale nie koniec!

We wtorek 28 czerwca o godz. 9.30, podczas specjalnego briefingu na dziedzińcu gdańskiego Muzeum Bursztynu (w budynku Katowni) opowiemy m.in. o tym, że wkrótce w kalendarzu pojawi się całkiem nowe święto – Światowy Dzień Bursztynu. Bursztyn stanie się też „patronem” jednej z rocznic pożycia małżeńskiego. Bursztynowy będzie również letni Gdańsk – przez całe lato trwać będą wystawy, imprezy i wydarzenia dedykowane szlachetnej żywicy, zwanej od wieków Złotem Północy.

W briefingu udział wezmą: Wiesław Bielawski – zastępca prezydenta Gdańska, prof. Ryszard Szadziewski - Przewodniczący Światowej Rady Bursztynu, a także przedstawiciele Muzeum Bursztynu.

Na pierwszą z bursztynowych atrakcji zapraszamy już w najbliższy weekend – 25 i 26 czerwca wstęp do gdańskiego Muzeum Bursztynu będzie bezpłatny – więcej informacji na stronie:

http://www.mhmg.pl/index.php/pl/wydarzenie/822/10-lecie-muzeum-bursztynu-i-swiatowej-rady-bursztynu

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy