PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Startuje MEVO

Startuje MEVO
We wtorek 26 marca 2019 r. o godz. 13.50 na Skwerze Kuracyjnym przy Molo w Sopocie odbędzie się uroczyste otwarcie I etapu Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO. W trakcie konferencji otworzymy największy w Europie system rowerów publicznych IV generacji składający się wyłącznie z rowerów ze wspomaganiem elektrycznym.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Rower MEVO jest najlepszym przykładem współpracy metropolitalnej. Dzięki naszej współpracy, mieszkańcy 14 miast i gmin cieszyć się będą mogli z 1200, a za chwilę z przeszło 4000 rowerów wspomaganych elektrycznie, które wyjadą na ulice Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot. Rowery będzie można znaleźć na 660 stacjach. Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez wsparcia funduszy unijnych. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wynosi 17.218.259 zł.

Zapraszam Państwa do udziału w tej uroczystości, która zapoczątkuje elektryczną rewolucję komunikacyjną w tej części Europy.