Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Spełnijmy marzenia dzieci! – inauguracja akcji Każdy Może Pomóc

Miasto Gdańsk i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ruszają z akcją „Każdy może pomóc”. Dzięki niej spełniają się marzenia najmłodszych i najbardziej potrzebujących mieszkańców Gdańska – dzieci pochodzących z rodzin wspieranych przez MOPR. Podobnie jak w ubiegłych latach przygotowano listy mówiące o marzeniach i potrzebach najmłodszych. Listy zostały zaszyfrowane i będą powierzone do realizacji chętnym osobom, które zechcą przygotować prezent. Inauguracja projektu, na którą Państwa zapraszamy, odbędzie się 21 l

A
A

Miasto Gdańsk i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ruszają z akcją „Każdy może pomóc”. Dzięki niej spełniają się marzenia najmłodszych i najbardziej potrzebujących mieszkańców  Gdańska  – dzieci pochodzących z rodzin wspieranych przez MOPR. Podobnie jak w ubiegłych latach przygotowano listy  mówiące o marzeniach i potrzebach najmłodszych. Listy zostały zaszyfrowane i będą powierzone do realizacji chętnym osobom, które zechcą przygotować prezent. Inauguracja projektu, na którą Państwa zapraszamy, odbędzie się 21 listopada o godz. 9.00 w Centrum Hewelianum w Laboratorium Pana Kleksa w budynku Koszar Schronowych (przy głównym placu fortu - majdanie).

 

W spotkaniu udział wezmą:

  • Ewa Kamińska, zastępca Prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej
  • Janina Liedtke-Jarema, dyrektor MOPR w Gdańsku
  • Magdalena Theus – pomysłodawczyni i organizatorka akcji

W 2012 roku przygotowano 80 paczek, w 2013 roku 172, a w tym roku może ich być nawet dwieście!

 

Warto podkreślić, że akcja jest anonimowa: dziecko nie poznaje nazwiska darczyńcy, a osoba przygotowująca paczkę – nazwiska dziecka.

 Komunikat do pobrania (97 KB)


Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)