Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Specjalistyczne tunele dydaktyczne dla ogrodników w gdańskiej szkole

Choć wyglądają jak przydomowe szklarnie, dzięki zastosowanym rozwiązaniom są nowoczesnymi tunelami dydaktycznymi przystosowanymi do uprawy roślin. W poniedziałek 7 listopada o godzinie 13:00 w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku zostanie uroczyście otwarty nowy obiekt dydaktyczny.

A
A

Nowo powstały obiekt to trzynawowy blok foliowy, tworzący wielkopowierzchniową przestrzeń do nauki oraz uprawy roślin ozdobnych i użytkowych. I choć nazywamy go tunelem foliowym to swoim wyglądem oraz wyposażeniem przypomina znane przydomowe konstrukcje do uprawy warzyw i roślin.
Posiada energooszczędne rozwiązania – tak w zakresie konstrukcji jak i wyposażenia, a przy tym zapewnia optymalny klimat dla uprawy roślin przez cały rok. Dobre przenikanie światła naturalnego, przystosowanie do montażu różnych rozwiązań dla upraw pod osłonami, kurtyny termoizolacyjno - cieniujące, a także wentylacja dachowa sprawiają, że obiekt ten jest nowoczesną konstrukcją , mającą zastosowanie dla wszelkiego typu upraw w ogrodnictwie.
Obiekt został wybudowany przez firmę Agro Sur – lidera branży techniki konstrukcji szklarniowej w Polsce. Łączny koszt inwestycji to 854 tys. zł.

- Szkoła kształci zarówno młodzież jak i dorosłych, chętnie w swoich progach wita także przedszkola i szkoły podstawowe –to dla nich otwieramy swój ogród dydaktyczny i prowadzimy warsztaty ekologiczne – opowiada Jadwiga Chys dyrektor szkoły . – Taki obiekt był więc niezbędny do przeprowadzania, na jak najwyższym poziomie, całego procesu dydaktycznego związanego nie tylko z realizacją podstawy programowej kształcenia w zawodzie technik architektury krajobrazu, czy też programu kwalifikacyjnych kursów zawodowych, ale także do budowania postaw proekologicznych wśród społeczności szkolnej – dodaje Chys.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)