Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Śniadanie prasowe - raport o segregowaniu odpadów oraz start kampanii edukacyjnej dot. poszerzonego systemu

W środę 13 września o godz. 10:30 zapraszamy na śniadanie prasowe do sali konferencyjnej Centrum Hewelianum, podczas którego zostanie omówiona polityka gospodarki odpadami w Gdańsku oraz zaprezentowana kampania edukacyjna dotycząca poszerzonego systemu segregacji odpadów.

A
A

W spotkaniu udział wezmą: Piotr Grzelak - Zastępca Prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej, Sławomir Kiszkurno - Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UMG, Michał Dzioba - Prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

Program wydarzenia:

- zaprezentowanie raportu dla mieszkańców pt.: "Gdańsk segreguje odpady" pokazujący w liczbach jak w ostatnich latach rozwijała się segregacja opadów (ile odzyskiwali surowców wtórnych gdańszczanie, ile sortownia, ile danego surowca odzyskujemy w przeliczeniu na mieszkańca, jakie są trendy w statystyce etc.);

- omówienie zakresu, przebiegu i celów długoterminowej kampanii edukacyjnej dot. poszerzonego systemu segregowania odpadów, który w Gdańsku wejdzie w życie od 1 kwietnia 2018 r.;

- nakreślenie ogólnego harmonogramu wdrożenia nowego systemu segregowania odpadów.

Adres Góra Gradowa 10. Sala konferencyjna w budynku Koszarów Schronowych. Dziennikarzom zostanie udostępniony bezpłatnie parking. Należy pobrać bilet i po wydarzeniu anulować naliczoną opłatę w kasach biletowych.

Zapraszamy!

Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
Referat Prasowy

Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdański
Herold Gdański
js

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 1/2019

HG_1
HG_1
brak autora
Pobierz: Herold Gdański 1/2019 (1.94 MB)