Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Ruszają treningi pierwszej drużyny amp-futbolowej

Już jutro, w sobotę 27 maja w Szkole Podstawowej nr 69 przy ul Zielony Trójkąt 1 w Gdańsku odbędzie się o godz. 16.30 spotkanie inaugurujące pierwszej, gdańskiej drużyny amp-futbolowej. Na boisko wyjdzie 6 zawodników, którzy pod opieką Krzysztofa Myka odbędą swój pierwszy trening.

A
A

Blisko rok temu, bo w czerwcu 2016 roku, narodził się pomysł, by w Gdańsku powstała drużyna amp-futbolowa. Inicjatorem gdańskiej drużyny jest Kamil Gajewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 w Gdańsku.
W sobotę na boisku pojawi się sześciu zawodników, którzy pod okiem trenera Krzysztofa Myka będą poznawać zasady amp-futbolu. Krzysztof Myk jest trenerem zespołu Juniorzy Starsi - SKS Polonia, posiada licencję trenera UEFAA, a na co dzień animuje zajęcia sportowe na przyszkolnym boisku.

Amp– futbol powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 80 XX wieku. Jest to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez drużyny, w których biorą udział zawodnicy po jednostronnej amputacji kończyny (zawodnicy grający w polu są po amputacji kończyny dolnej, a bramkarze kończyny górnej). Obecnie sport ten uprawiany jest w ponad 30 krajach. W Polsce działają drużyny Amp - futbolowe zarówno dorosłe, młodzieżowe jak i dziecięce. Polska ma swoją reprezentację występującą na Mistrzostwach Świata w Amp – futbolu.
Więcej o Amp-futbolu w Polsce można znaleźć na www.ampfutbol.pl

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)