Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

"Rozsmakuj się w Metropolii. Weekend za pół ceny" - konferencja prasowa

Zapraszamy na konferencję prasową dotyczącą tegorocznej edycji „weekendu za pół ceny”. Konferencja odbędzie się w poniedziałek 30 marca o godz. 13.00 w restauracji KOS przy ul. Piwnej 9/10.

A
A

Zapraszamy na konferencję prasową dotyczącą tegorocznej edycji „weekendu za pół ceny”. Konferencja odbędzie się w poniedziałek 30 marca o godz. 13.00 w restauracji KOS przy ul. Piwnej 9/10.

Kolejna, siódma już, edycja akcji „Rozsmakuj się…” odbędzie się 18 i 19 kwietnia. Celem akcji jest ożywienie Głównego Miasta poprzez zachęcenie mieszkańców do spędzania wolnego czasu w restauracjach, instytucjach kultury czy skorzystania z oferty sportowej.

Do udziału w akcji są zapraszane: restauracje, hotele, gabinety SPA, obiekty sportowe, instytucje miejskie, instytucje kultury (teatry, muzea). Uczestnicy deklarują obniżenie swoich cen na czas trwania weekendu o 50%.

W pierwszej edycji „Weekendu” w 2010 roku wzięło udział 70 partnerów (62 lokale gastronomiczne i 8 obiektów noclegowych). VI edycja przyciągnęła nie tylko lokale gastronomiczne, ale też salony spa, czy instytucje kulturalne i sportowe: ECS, Centrum Hewelianum,Teatr Wybrzeże, Opera Bałtycka, ZOO, muzea, PGE Arena, Gdańskie Targi Turystyczne.

Warto przypomnieć, że już po raz drugi „Weekend” ma charakter metropolitalny. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 9 miast, a impreza trwała przez trzy weekendy kwietnia. W tym roku udział zapowiedziało 14 jednostek (Gniew, Pruszcz Gdański i gmina, Rumia, Sopot, Gniewino, Nw. Dwór Gdański, Tczew, Gniewino, Krynica Morska, Pszczółki, Puck, Malbork, Cedry Wielkie).

W konferencji prasowej udział wezmą:

Paweł Adamowicz - Prezydenta Miasta Gdańska
Mirosław Pobłocki - Prezydent Tczewa
Jacek Michalski - Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego
Hanna Brejwo - Wójt Gminy Pszczółki
Anna Zbierska - Dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta
Natalia Daszewska - Właścicielka „Fit&Florist”
Justyna Zalewska - Założycielka „Slow Life Therapy”
Oskar Topolewski - Właściciel Restauracji KOS

 Spotkanie poprowadzi dziennikarz i smakosz Michał Turek.

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)