Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

"Rowerowa" konferencja prasowa oraz debata

Zapraszamy na inaugurację czwartej już edycji kampanii Rowerowy Maj, w ramach której już od 4 maja dzieci i młodzież wyruszą do szkół i przedszkoli na rowerach, hulajnogach i rolkach. Liczba uczestników z roku na rok rośnie od 2 tys. w 2014 roku do 153 tysięcy potencjalnych uczestników w 2017 roku. W tegorocznej kampanii udział weźmie 21 polskich miast i gmin, w tym aż 391 szkół i przedszkoli.

A
A

W sobotę 1 kwietnia o godzinie 13.00, w ramach Bike Festiwalu, odbędzie się konferencja prasowa, inaugurująca kampanię społeczną „Rowerowy Maj”, a o godzinie 13.45 debata na temat Systemu Roweru Metropolitalnego.

Podczas konferencji kampanię „Rowerowy Maj” zainauguruje Zastępca Prezydenta Gdańska Piotr Grzelak. Udział wezmą także przedstawiciele miast i gmin, które zgłosiły się do kampanii według gdańskiego pomysłu, honorowa ambasadorka kampanii triatlonistka i blogerka Natalia Wodyńska-Stosik znana jako Trimama oraz Michał Gaszczyński przedstawiciel partnera kampanii salonów rowerowych Szprychy.pl.

Po briefingu zapraszamy Państwa do indywidualnych rozmów z zaproszonymi gośćmi. 

Z kolei bezpośrednio po nim (ok. 13:45) polecamy debatę dot. "Systemu Roweru Metropolitalnego", śmiałego projektu, który będzie wdrażać kilkanaście samorządów. Jego szczegóły przedstawią specjaliści, a w dyskusji o tym projekcie oraz idei masowego dostępu do rowerów w ramach komunikacji miejskiej udział wezmą przedstawiciele władz Gdańska, Sopotu, ZDiZ Gdynia oraz "rowerowi" urzędnicy.

ROWEROWY MAJ

Rowerowy Maj jest edukacyjną zabawą z elementami rywalizacji. Rywalizują uczniowie, klasy oraz szkoły. Przez cały miesiąc dzieci samodzielnie lub pod opieką rodziców, dojeżdżają do szkół na rowerach, a także na hulajnogach i rolkach, a liczba zaparkowanych przed szkołami jednośladów bije rekordy. O wyniku szkoły lub klasy zadecyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby uczniów w szkole lub klasie.

BIKE FESTIWAL

Trzecia edycja BIKE FESTIWALU, imprezy inaugurującej sezon rowerowy, odbędzie się w najbliższy weekend w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym AMBEREXPO w Gdańsku.

Odwiedzający mogą zobaczyć, wypróbować i nabyć produkty w promocyjnych cenach,  skorzystać z porad ekspertów czy odbyć trening spinningowy. Przy parkingu rowerowym pojawią się stanowiska serwisowe, na których będzie można przygotować rowery do sezonu letniego. Zaplanowano także konkursy oraz atrakcje dla dzieci.

Zapraszamy do odwiedzenia stanowiska „Rowerowego Maja” oraz kampanii „Kręć Kilometry dla Gdańska”.

 

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)