Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Przekazujemy klucze do mieszkań komunalnych przy ulicy Kieturakisa 8

Zapraszamy na oddanie do użytku i przekazanie kluczy lokatorom do mieszkań w budynku wybudowanym przez TBS Motława przy ul. Z. Kieturakisa 8 na Dolnym Mieście. Wydarzenie odbędzie się w piątek 7 września o godz. 12.00

A
A

Udział w nim wezmą m.in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz Dariusz Stacher - przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego. Budynek został wybudowany dzięki preferencyjnemu kredytowi udzielonemu przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego. Dokapitalizowanie Gminy Miasta Gdańsk wyniosło 2,5 mln zł.

Jest to pierwszy etap inwestycji mieszkaniowych na Dolnym Mieście w Gdańsku. Oddajemy do użytku budynek wielorodzinny przy ul. Kieturakisa 8 z 22 mieszkaniami o łącznej powierzchni użytkowej 1024,68 m2 oraz miejscami postojowymi dla mieszkańców w podziemnej hali garażowej. Docelowo budynki przy ulicy Kieturakisa 8 i 6, realizowane przez TBS Motława, oraz istniejący budynek przy ul. Wróbla 24 w pełni zabudują pierzeję wzdłuż zrewitalizowanej ulicy Kieturakisa.

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)