PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Prezydent Gdańska zaprasza na spotkanie potępiające atak na Nową Synagogę we Wrzeszczu

Prezydent Gdańska zaprasza na spotkanie potępiające atak na Nową Synagogę we Wrzeszczu
W związku z wrzuceniem w środę wieczorem kamienia przez okno do Nowej Synagogi we Wrzeszczu prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaprasza dziś, w czwartek o godz. 18:00 na spotkanie potępiające to zdarzenie. Odbędzie się przed Nową Synagogą przy ul. Partyzantów 7. - W mieście wolności i solidarności nie powinno dochodzić do takich zdarzeń! - apeluje prezydent.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

„W Gdańsku nie ma i nigdy nie będzie zgody na przemoc! Dlatego zapraszam Państwa przed Nową Synagogę we Wrzeszczu. Chcę głośno i wyraźnie potępić wczorajszy akt przemocy, jaki miał miejsce podczas modlitw kończących Jom Kipur, które jest jednym z najważniejszych i najbardziej uroczystych religijnych świąt żydowskich” – napisał prezydent Gdańska w zaproszeniu na swoim profilu na portalu społecznościowym.

W spotkaniu udział zapowiedzieli m.in. naczelny rabin w Polsce Michael Schudrich, Lesław Piszewski, przewodniczący warszawskiej Gminy Wyznaniowej Żydowskiej oraz Michał Samet, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku.

Paweł Adamowicz liczy też na poparcie tej inicjatywy przez jak największą grupę gdańszczan, w tym także przedstawicieli innych związków wyznaniowych.