Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Prezydent Gdańska zaprasza na spotkanie potępiające atak na Nową Synagogę we Wrzeszczu

W związku z wrzuceniem w środę wieczorem kamienia przez okno do Nowej Synagogi we Wrzeszczu prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaprasza dziś, w czwartek o godz. 18:00 na spotkanie potępiające to zdarzenie. Odbędzie się przed Nową Synagogą przy ul. Partyzantów 7. - W mieście wolności i solidarności nie powinno dochodzić do takich zdarzeń! - apeluje prezydent.

A
A

„W Gdańsku nie ma i nigdy nie będzie zgody na przemoc! Dlatego zapraszam Państwa przed Nową Synagogę we Wrzeszczu. Chcę głośno i wyraźnie potępić wczorajszy akt przemocy, jaki miał miejsce podczas modlitw kończących Jom Kipur, które jest jednym z najważniejszych i najbardziej uroczystych religijnych świąt żydowskich” – napisał prezydent Gdańska w zaproszeniu na swoim profilu na portalu społecznościowym.

W spotkaniu udział zapowiedzieli m.in. naczelny rabin w Polsce Michael Schudrich, Lesław Piszewski, przewodniczący warszawskiej Gminy Wyznaniowej Żydowskiej oraz Michał Samet, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku.

Paweł Adamowicz liczy też na poparcie tej inicjatywy przez jak największą grupę gdańszczan, w tym także przedstawicieli innych związków wyznaniowych.

 

Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)