PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Poznaj przyrodę Oruni. Zapraszamy na spacer z botanikiem!

Poznaj przyrodę Oruni. Zapraszamy na spacer z botanikiem!
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu „Historie po Oruńsku”. Tym razem, korzystając z uroków letniej pogody, organizatorzy zapraszają na spacer z botanikiem.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu „Historie po Oruńsku”. Tym razem, korzystając z uroków letniej pogody, organizatorzy zapraszają na spacer z botanikiem.

Uczestników spaceru dedykowanego oruńskiej przyrodzie oprowadzi dr nauk przyr. Michał Buliński. - W trakcie spaceru można będzie poznać rośliny, jakie występują w starej części Oruni. Przejście przez Park Oruński pozwoli z kolei podziwiać bogactwo jego szaty roślinnej. Odwiedzenie fragmentu zespołu przyrodniczo-krajobrazowego oraz użytku ekologicznego pokaże wyjątkową wartość tutejszej przyrody. Dojście do Górnej Oruni pozwoli przyjrzeć się szacie roślinnej nowych osiedli. W trakcie spaceru poznamy nazwy spontanicznie występujących roślin kwiatowych i paprotników oraz ich wybrane cechy – zapowiada Jarosław Rebeliński z Gdańskiego Archipelagu Kultury, organizatora imprezy.

Czas: sobota, 12 lipca, godz. 12.00.
Miejsce: zbiórka przed Kuźnią Oruńską przy ul. Gościnnej 10

W ramach projektu kulturalno-społecznego „Historie po Oruńsku” skierowanego do mieszkańców i pasjonatów Oruni, co miesiąc odbywają się bezpłatne spotkania z ekspertami z wybranych dziedzin, m.in. fotografii, architektury, botaniki, historii., którzy opowiadają o wyjątkowych architektonicznych walorach dzielnicy, nietuzinkowych okazach botanicznych, czy o wybitnych postaciach historycznych, które w dawnych czasach gościły na Oruni.

- Do udziału w spotkaniach gorąco zapraszamy starszych mieszkańców Oruni, którzy są chętni opowiedzieć o ciekawych nieznanych dotąd epizodach z życia dzielnicy, czy o miejscach, które dawniej były ważne dla życia dzielnicy, a obecnie już nie istnieją – mówi Jarosław Rebeliński.

W ramach projektu organizowane są także warsztaty dziennikarskie dla młodzieży i dorosłych zainteresowanych samodzielnym zbieraniem opowieści najstarszych mieszkańców Oruni. Podczas warsztatów uczestnicy nabywają umiejętności przeprowadzania wywiadów i zbierania historii. A opisane przez nich historie mieszkańców dzielnicy posłużą, jako inspiracja do stworzenia profesjonalnego scenariusza spektaklu teatralnego. - Do udziału w grupie teatralnej, która weźmie udział w warsztatach teatralnych i spektaklu finałowym zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców, niezależnie od wieku. Aby zostać jej członkiem wystarczą dobre chęci i zapał do pracy. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia aktorskiego – zachęcają organizatorzy. W trakcie trwania projektu odbywać się będą również warsztaty muzyczne dla dzieci i warsztaty video dla młodzieży.

Udział we wszystkich działaniach, odbywających się w ramach projektu jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat projektu: www.facebook.com/historiepoorunsku

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kontakt dla mediów:
Jarosław Rebeliński
GAK
tel. 693 721 003

Historie po Oruńsku (plakat) (886.86 KB)

Anna Dobrowolska / Biuro Prasowe