Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Powstają nowe mieszkania dla gdańszczan. Jak postępują prace? Zapraszamy na plac budowy!

Przy ul. Madalińskiego na gdańskim Chełmie powstaje osiedle mieszkaniowe budowane przez spółkę miejską - Gdańska Infrastruktura Społeczna. W lokalach mieszkalnych o łącznej powierzchni ponad 3 tys. 200 mkw. zamieszkają 84 gdańskie rodziny. Pierwsze 4 budynki wielorodzinne (budowane w systemie szeregowym) gotowe do zamieszkania będą już we wrześniu tego roku. 13 kwietnia na plac budowy z wizytą roboczą uda się prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Tego dnia na jednym z budynków zawiśnie wiecha. Przedstawicieli

A
A

Przy ul. Madalińskiego na gdańskim Chełmie powstaje osiedle mieszkaniowe budowane przez spółkę miejską - Gdańska Infrastruktura Społeczna. W lokalach mieszkalnych o łącznej powierzchni ponad 3 tys. 200 mkw. zamieszkają 84 gdańskie rodziny. Pierwsze 4 budynki wielorodzinne (budowane w systemie szeregowym) gotowe do zamieszkania będą już we wrześniu tego roku. 13 kwietnia na plac budowy z wizytą roboczą uda się prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Tego dnia na jednym z budynków zawiśnie wiecha. Przedstawicieli mediów zapraszamy do udziału w wizycie.

Czas: 13 kwietnia (poniedziałek), godz. 13.00
Miejsce: powstające osiedle przy ul. Madalińskiego (wejście na plac budowy od strony ul. Madalińskiego)

W ramach inwestycji zaprojektowano kompletny układ komunikacyjny, prowadzone są także prace związane z wykonaniem uzbrojenia terenu, w tym między innymi kompletny podziemny zbiornik retencyjny wód opadowych. Na osiedlu znajdować będzie się też rekreacyjna zieleń wypoczynkowa dostępna dla różnych grup wiekowych.

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdański
Herold Gdański
js

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 1/2019

HG_1
HG_1
brak autora
Pobierz: Herold Gdański 1/2019 (1.94 MB)