Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Poszukiwania złóż bursztynu na Gdańskich Stogach

Konsorcjum „Bursztyn. Skarb Gdańska” wygrało rokowania mające na celu wyłonienie poddzierżawcy na potrzeby związane z poszukiwaniem i rozpoznaniem złóż bursztynu na działkach położonych na gdańskich Stogach.

A
A

Konsorcjum „Bursztyn. Skarb Gdańska” wygrało rokowania mające na celu wyłonienie poddzierżawcy na potrzeby związane z poszukiwaniem i rozpoznaniem złóż bursztynu na działkach położonych na gdańskich Stogach.

Złożona przez konsorcjum oferta opiewała na 20 500 złotych + VAT za 2,8 ha miesięcznie. W skład konsorcjum wchodzą firmy Golden Amber i Jantar Krzysztof Twardowski, które posiadają wieloletnie doświadczenie w poszukiwaniu złóż bursztynu. W ciągu miesiąca zostanie podpisana umowa pomiędzy Gdańska Agencją Rozwoju Gospodarczego a Konsorcjum „Bursztyn. Skarb Gdańska”, regulująca zasady dzierżawy terenów na gdańskich Stogach na potrzeby poszukiwania złóż bursztynu.

Zakończone rokowania to kolejne działanie Prezydenta Miasta Gdańska na rzecz uruchomienia rodzimych zasobów bursztynu w sytuacji deficytu i wysokich cen surowca na polskim rynku. 
31 lipca w Parczewie doszło do podpisania przez Starostę Parczewskiego, Prezydenta Miasta Gdańska i organizacje bursztynnicze  listu intencyjnego, dotyczącego wykorzystania złóż bursztynu w województwie lubelskim.    

Więcej informacji: Robert Pytlos, koordynator Prezydenta Miasta Gdańska ds. bursztynu, 669321741

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)