Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Ponowne głosowanie BO - testy dla przedstawicieli mediów

A
A
Szanowni Państwo,

w związku z planowanym tzw. dogłosowaniem na projekty budżetu obywatelskiego 2018, w dniach 15-21 stycznia 2018 r. chcielibyśmy wspólnie z Państwem - przedstawicielami mediów - przetestować nowy system elektroniczny do głosowania. System jest przygotowany przez firmę Asseco Data Systems S.A. To firma, z którą współpracowaliśmy we wcześniejszych edycjach budżetu obywatelskiego. Testowanie będzie polegało na przeprowadzeniu próbnego głosowania w sposób odzwierciedlający dodatkowe głosowanie.

W systemie wgrana będzie fikcyjna lista 1000 osób, które wcześniej "zagłosowały". Każda osoba testująca otrzyma dane 10 osób, których częściowe głosowanie będzie wgrane w systemie i w dniach 28-29 grudnia będzie można oddać punkty w taki sposób, w jaki będą głosować mieszkańcy w styczniu.

Testowanie będzie możliwe w terminie od 28 grudnia od godz. 8.00 do 29 grudnia do godz. 20.00.

Każda osoba testująca przeprowadza głosowanie na własnym sprzęcie komputerowym z dostępem do internetu. Link do systemu zostanie przesłany osobnym mailem wraz z instrukcją głosowania. Po zakończeniu testowego głosowania sprawdzone zostaną wyniki głosowania. Dodatkowym elementem, który chcemy sprawdzić, to przejrzystość systemu do głosowania i treść komunikatów.

Osoby chętne do testowania systemu prosimy o kontakt mailowy do dnia 27 grudnia do godz. 9.00 na adres: sylwia.betlej@gdansk.gda.pl lub magdalena.kaczmarek@gdansk.gda.pl. System testowy będzie udostępniony także wnioskodawcom projektów, o ile wyrażą taką chęć.

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy