Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

„Pchli Targ” na zakończenie lata w Letnicy

Na zakończenie lata w Letnicy, specjalnie dla mieszkańców tej części miasta, odbędzie się impreza zatytułowana „Pchli Targ”. W parku przy Kościele św. Anny i Joachima - 30 sierpnia w godz. 11.00-15.00 - na stoiskach będzie można kupić ręcznie wykonaną biżuterię, przedmioty ozdobione metodą decupage, zakupić second hand-owe perełki oraz w zależności od zgłoszeń wymienić się lub zakupić książki. „Pchli Targ” jest ofertą do wszystkich, którzy mają ochotę zdobyć rzeczy z charakterem!

A
A

Na zakończenie lata w Letnicy, specjalnie dla mieszkańców tej części miasta, odbędzie się impreza zatytułowana „Pchli Targ”. W parku przy Kościele św. Anny i Joachima - 30 sierpnia w godz. 11.00-15.00 - na stoiskach będzie można kupić ręcznie wykonaną biżuterię, przedmioty ozdobione metodą decupage, zakupić second hand-owe perełki oraz w zależności od zgłoszeń wymienić się lub zakupić książki. „Pchli Targ” jest ofertą do  wszystkich, którzy mają ochotę zdobyć rzeczy z charakterem!

Ofercie sprzedażowej towarzyszyć będą wydarzenia kulturalne i sportowe. Mieszkańcy Letnicy będą mogli wziąć udział w rozgrywkach tenisa stołowego. Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą w dniu imprezy do godz. 11.30. O godz. 14.00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój najlepszy dzień wakacji”.

- Prace należy zabrać ze sobą, podpisać ją w wyraźny sposób. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców Letnicy – podkreśla Hanna Dampc, animator społeczny.

30 sierpnia mieszkańcy Letnicy będą się mogli zapoznać z ofertą Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, które przedstawi mieszkańcom Letnicy możliwość skorzystania z konsultacji ze specjalistami: psychologiem, doradcą zawodowym, pracownikiem socjalnym i doradcą finansowym (konsultacje te odbywają się przy ul. Suchej 29). Nie zabraknie też zaproszenia na „Babskie popołudnie", które po wakacyjnej przerwie – już 3 września, o godz. 17.00 – wraca do Domu Otwartego przy ulicy Uczniowskiej 22. W planowanej tematyce spotkań są m.in. warsztaty wykonania biżuterii przy wykorzystaniu juty, lekcja doboru bielizny osobistej dla pań z konkursem na temat zdobytej wiedzy, śmiechoterapia. „Babskie popołudnie” jest częścią projektu „Od ulicy do EURO 2012! - rewitalizacja społeczna mieszkańców dzielnicy Letnica”.

Komunikat do pobrania (5 KB)

plakat (33 MB)

Więcej informacji: Hanna Dampc, tel. 603 683 024

 

Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)