PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Otwieramy setne boisko!

Otwieramy setne boisko!
Zapraszamy na otwarcie setnego boiska w Gdańsku. W poniedziałek, 24 września o godz. 09:00 zostanie otwarty kompleks sportowy w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 przy ul. Krasickiego 10 w Brzeźnie. Pierwsze rzuty piłką na terenie nowego kompleksu wykona prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Poznany też osiem drużyn ze szkół w Gdańsku, które zagrają w finale „100 Turniejów na 100 lat Niepodległości Polski”.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W ramach inwestycji w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 przy ul. Krasickiego 10 w Brzeźnie przebudowane zostało boisko o nawierzchni asfaltowej na wielofunkcyjne boisko o bezpiecznej nawierzchni przeznaczone do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Powstało też boisko do piłki nożnej oraz ogrodzony plac zabaw, na którym znajdują się m.in. urządzenia przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Podczas uroczystości wylosowanych zostanie osiem szkolnych drużyn, po cztery ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które wezmą udział w Wielkim Finale piłkarskich rozgrywek na Stadionie Energa Gdańsk pod hasłem „100 Turniejów na 100 lat Niepodległości Polski”.