Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Obiad społecznie odpowiedzialny

Jutro, we wtorek 29 sierpnia o godz. 14.30 w Barze Centrala gdańskiego magistratu odbędzie się spotkanie uczestników Szkoły Liderów Polonijnych Ameryki Północnej z Piotrem Kowalczukiem zastępcą prezydenta ds. polityki społecznej. Tematem rozmów będzie współpraca miasta z podmiotami ekonomii społecznej.

A
A

We wtorek w Gdańsku gościć będzie 24 uczestniczek i uczestników wizyty studyjnej realizowanej w ramach Szkoły Liderów Polonijnych Ameryki Północnej. Celem całego projektu jest rozwój kompetencji liderskich oraz wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej i obywatelskiej działaczek i działaczy środowisk polonijnych z krajów Ameryki Północnej.
- Podczas spotkania będziemy dzielić się doświadczeniem jakie mamy we współpracy z organizacjami pozarządowymi, które są dla nas ważnym partnerem. Dzięki naszej współpracy możemy dotrzeć i otoczyć wsparciem jeszcze większą część mieszkańców potrzebujących wsparcia. Ważne dla nas jest dialog i wspólne działanie – podkreśla prezydent Piotr Kowalczuk.
Wizytę przygotowały trzy absolwentki Szkoły Liderów z Gdańska- Zofia Lisiecka, Marta Siciarek i Ula Zalewska. Tematem wizyty jest budowanie współpracy na poziomie lokalnym.

- W ostatnich latach zadziało się w Gdańsku wiele ciekawych i ważnych inicjatyw w obszarze budowania społeczeństwa solidarnego, włączającego i aktywnego. Program wizyty zakłada zaprezentowanie takich przedsięwzięć jak Gdański Model Integracji Imigrantów, Panele obywatelskie, programy adresowane do szkół jak Kreatywna Pedagogika czy Szkoła dla Wszystkich, oddolne przedsięwzięcia nieformalne jak np. Trójmiejska Akcja Kobieca, Trójmiasto dla Uchodźców, domy sąsiedzkie, ekonomie społeczne i wiele innych – opowiada Zofia Lisiecka. Będzie to też okazja by pokazać jak samorząd współpracuje ze środowiskami NGO-ów oraz mieszkańcami tworząc relacje wzajemnego zaufania – dodaje.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy