Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

O tym jak ważni są Rodzice Zastępczy opowiemy 30 maja

30 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Tego dnia chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na los osamotnionych z różnych powodów dzieci. Zapraszamy więc na spotkanie podczas, którego przedstawimy sytuację rodzin zastępczych w Gdańsku. Rodzinne spotkanie z udziałem Piotra Kowalczuka Zastępcy Prezydenta ds. Polityki Społecznej, odbędzie się w poniedziałek o godz. 9.00 w restauracji Zafishowani przy ul. Tokarskiej 6 (w Hotelu Hanza).

A
A

30 maja to symboliczny dzień uhonorowania wysiłku, jaki podejmują każdego dnia Rodzice Zastępczy. Dzięki ich zaangażowaniu możliwe jest zapewnienie młodym ludziom spokojnego dzieciństwa, wykształcenia oraz – co najważniejsze – miłości.

Z tej okazji Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku wspólnie z Fundacją Plaster i restauracją Zafishowani w Gdańsku organizują rodzinne spotkanie przy drugim śniadaniu z udziałem zastępcy ds. polityki społecznej Piotra Kowalczuka.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 w restauracji Zafishowani w Hotelu Hanza (ul. Tokarska 6).

Podczas spotkania dowiedzą się Państwo ile rodzin zastępczych jest w Gdańsku, ile dzieci pozostaje powierzonych w pieczę zastępczą i jak licznej grupie dzieci udaje się wrócić do rodziny naturalnej, a także jak Fundacja Plaster i restauracja Zafishowani pomagają gdańskim rodzinom wielodzietnym.

30 maja - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego został ustanowiony przez Sejm w 2006 r.

Monika Ostrowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Referat Prasowy

Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdański
Herold Gdański
js

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 1/2019

HG_1
HG_1
brak autora
Pobierz: Herold Gdański 1/2019 (1.94 MB)