Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nauczyciele rozmawiać będą o samorządzie

W czwartek 1 czerwca o godz. 12.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul Meissnera 9 w Gdańsku rozpocznie się konferencja dla nauczycieli gdańskich szkół pt. „Co może samorząd? O dobrych praktykach budowania aktywności uczniów przez prace w samorządach uczniowskich”. Gościem specjalnym spotkania będzie Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

A
A

W konferencji udział wezmą nauczyciele - opiekunowie samorządów uczniowskich i ci, którzy interesują się ideą samorządności, aktywizacji społecznej dzieci i młodzieży, a także opiekunowie kół wolontariackich.
W panelu dyskusyjnym pt. Co może samorząd? Udział wezmą Rafał Rudnicki, sędzia Sądu Rejonowego w Wejherowie, Marta Czapińska, EduTank, propagatorka „turkusowych organizacji”, Zofia Lisiecka, ODITK, popularyzatorka pedagogiki Janusza Korczaka, Agnieszka Buczyńska, Regionalne Centrum Wolontariatu.

- Wiemy, że szkoła jest pierwszym miejscem, gdzie dzieci i młodzież uczą się aktywności, odpowiedzialności za drugiego człowieka, gdzie można łączyć naukę z prospołeczną działalnością dla dobra wspólnego. Praca wolontaryjna lub w samorządzie uczniowskim – to najlepsze praktyki obywatelskie, przygotowujące do dorosłego życia – Agnieszka Tomasik, dyrektorka ZSO nr 8 i współorganizatorka spotkania.

Program
12.00-13.00
Powitanie gości: Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska
Panel dyskusyjny: CO MOŻE SAMORZĄD?
Przedstawiciele dobrych praktyk działalności samorządu uczniowskiego
13.00-14.00
Spotkanie z Adamem Bodnarem – Rzecznikiem Praw Obywatelskich
Wspólne wypracowanie rekomendacji dla gdańskich szkół na rok szkolny 2017/2018.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)