Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Najlepsi w kręceniu kilometrów dla Gdańska zostaną nagrodzeni

A
A

Już w najbliższą niedzielę, 14 czerwca, o godzinie 14.30 podczas inauguracji Wielkiego Przejazdu Rowerowego na Targu Węglowym odbędzie się ceremonia wręczenia nagród laureatom „European Cycling Challenge” oraz organizowanej w jej ramach kampanii „Rowerem do pracy”.

Na najaktywniejszą setkę uczestników „Rowerowej rywalizacji miast” czekają smartbandy. Najlepszą dziesiątkę nagrodzi na scenie osobiście prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: kobiet oraz mężczyzn. Wśród pań zwyciężyła Natalia Szpręga z wynikiem 1601 km, natomiast wśród panów najlepszy rezultat osiągnął Piotr Krzemiński, który przez cały maj przejechał na rowerze aż 2427 km.

Nagrodzone zostaną również firmy, które przez cały maj rywalizowały między sobą w liczbie kilometrów wykręconych na rowerach. Nagrody trafią do 13 spośród 82 firm, które startowały 5 kategoriach.

W kategorii mikro wygrało Centrum Treningu Umiejętności Społecznych TPBA z wynikiem 109km/pracownika, wśród małych firm bezkonkurencyjna była stocznia Conrad S.A. której każdy pracownik pokonał na rowerze średnio 302 km, wśród średnich firm najlepszy wynik osiągnęła firma Biproraf Sp. z o.o. z wynikiem 111km/pracownika, wśród dużych firm najlepszy okazał się Jeppesen Poland, gdzie każdy pracownik przejechał średnio 47km, natomiast Urząd Miejski w Gdańsku uzyskał najlepszy rezultat, 18km/pracownika, wśród największych firm.

Anna Dobrowolska / Biuro Prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)