Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Na Kiełpinie szkoła jak nowa!

Nowa sala gimnastyczna, sala do gimnastyki korekcyjnej, szatnie i nowe klasy to tylko kilka z nowości, które pojawiły się w rozbudowanej Szkole Podstawowej nr 84 na gdańskim Kiełpinie (ul. Otomińska 72). W czwartek, 26 października o godz. 8.15 uroczystego otwarcia nowego skrzydła szkoły dokona wraz ze społecznością szkolną Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

A
A

- Nasza szkoła prezentuje się jak na zaawansowany XXI wiek przystało – cieszy się Iwona Racinowska-Kulawy, dyrektorka SP nr 84 im. Jana Brzechwy. – Szkoła dzięki powiększeniu o nowe, dwupoziomowe skrzydło zyskała nie tylko profesjonalne zaplecze sportowe ale i nowocześnie wyposażone klasy. Wszystkie pomieszczenia przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Ubiegły rok szkolny ukończyło u nas 192 uczniów, a 1 września mogliśmy, dzięki tej inwestycji przyjąć 250 dzieci! – dodaje dyrektorka.

W ramach przeprowadzonej inwestycji do budynku istniejącej szkoły dobudowany został nowy budynek o pow. użytkowej ok 2000 m2, parking i nowy zjazd z ul. Otomińskiej. Trwające około roku prace prowadzone były dwuetapowo, a całościowy ich koszt to ok. 4 mln zł.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
Referat Prasowy

Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdański
Herold Gdański
js

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 1/2019

HG_1
HG_1
brak autora
Pobierz: Herold Gdański 1/2019 (1.94 MB)