PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Młodzież z Gdańska zaprezentuje pierwsze projekty biznesowe - finał Lekcji Przedsiębiorczości

W środę, 17 stycznia o godz. 9.30, w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER (ul. Lęborska 3b) rozpocznie się finał IV edycji Lekcji Przedsiębiorczości. Wezmą w nim udział dotychczasowe szkoły gimnazjalne, do których w tym roku dołączyły także siódme klasy szkół podstawowych. Zaprezentuje się 9 zespołów z gdańskich szkół. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie odpowiedzi na potrzebę czy problem zauważony w ich najbliższym otoczeniu.

A
A

Przez pół roku uczniowie pracowali nad modelem biznesowym, który zaprezentują przed jury. Oto niektóre z projektów, które zostaną zaprezentowane w środę:
– Organizacja raz w miesiącu turnieju gier planszowych na długiej przerwie;
– Własnoręcznie tworzenie piórników;
– Wprowadzenie patio na terenie szkoły;
– Stworzenie strefy ciszy;
– Stworzenie kolekcjonerskiej gry karcianej dla uczniów i uczennic.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli redakcji na wydarzenie. Jak zawsze będzie szansa na rozmowę z młodymi twórcami projektów biznesowych, nauczycielami czy organizatorami projektu. Wydarzenie o godz. 9.30 otworzy zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Laureatów poznamy ok. godz. 12.15. Wtedy nastąpi wręczenie nagród.
Nagrody dla uczestników ufundował Inkubator STARTER i Trefl

Lekcje Przedsiębiorczości to rozpoczęty w roku szkolnym 2014/2015 program Miasta Gdańsk i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, którego celem jest zmiana sposobu uczenia przedsiębiorczości w gimnazjach i liceach poprzez wykorzystanie mechanizmów motywacyjnych spotykanych w grach, angażujących uczniów i uczennice w proces kształcenia i rozwijania swoich kompetencji oraz postaw przedsiębiorczych. W projekcie wzięło już udział ponad 2500 uczennic i uczniów.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: http://lekcjeprzedsiebiorczosci.pl/

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy