Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Mistrzowska Lekcja WF na PGE ARENIE

W poniedziałek, 11 maja 2014 na stadionie PGE Arena Gdańsk odbędzie się pierwsza w tym roku „Lekcja WF z Mistrzem”. Uczestnikami zajęć będą uczniowie dwóch szkół podstawowych: ZKPiP nr 1 z Sobieszewa oraz SP 40 przy ul. Stromej 19. Lekcję, będące częścią Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej, poprowadzi Kinga Siwa, mistrzyni świata w kickboxingu i brązowa medalistka Mistrzostw Europy w boksie. Swój aktywny udział w zajęciach na murawie stadionu o godz. 9.20 zapowiedział Piotr Kowalczuk, zastępca prezyden

A
A

W poniedziałek, 11 maja 2014 na stadionie PGE Arena Gdańsk odbędzie się pierwsza w tym roku „Lekcja WF z Mistrzem”. Uczestnikami zajęć będą uczniowie dwóch szkół podstawowych: ZKPiP nr 1 z Sobieszewa oraz SP 40 przy ul. Stromej 19. Lekcję, będące częścią Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej, poprowadzi Kinga Siwa, mistrzyni świata w kickboxingu i brązowa medalistka Mistrzostw Europy w boksie. Swój aktywny udział w zajęciach na murawie stadionu o godz. 9.20 zapowiedział Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

W ramach zajęć „WF z Mistrzem” uczniowie gdańskich szkół, spotkają się ze sportowymi mentorami. Poniedziałkową lekcję poprowadzi Kinga Siwa - aktualna mistrzyni Polski w boksie (sześciokrotna Mistrzyni Polski ), brązowa medalistka mistrzostw Europy w boksie, mistrzyni świata w kickboxingu (formuła low kick).

Ok. godz. 9.20 uczestnicy tej wyjątkowej lekcji spotykają się z Mistrzynią, która opowie im o specyfice uprawianego sportu i przebiegu swojej kariery. Następnie ok. godz. 9.30 grupa ruszy na murawę.  Trening potrwa ok. godzinę. Udział w zajęciach sportowych zadeklarował Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. Po zakończeniu WF z Mistrzem młodzież zwiedzi stadion z przewodnikiem.

Druga grupa rozpocznie zajęcia na stadionie o godz. 11.00.

Projekt „WF z Mistrzem” odbywa się w ramach Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej. Głównym jego założeniem jest przedstawienie zintegrowanej oferty zajęć, aktywności, wydarzeń oraz działań informacyjnych skierowanych do wszystkich grup społecznych gdańszczan – ze szczególnym naciskiem na dzieci w wieku 6-12 lat. W lekcjach  „WF z Mistrzem” w ubiegłorocznej edycji tego wydarzenia wzięło udział 6 szkół. Lekcje poprowadzili wówczas: Tomasz Rokicki, reprezentant Polski w rugby - zawodnik Lechii Gdańsk, Krzysztof Krzewicki - Krajowy Oficer Rozwoju w Polskim Związku Rugby oraz bramkarz piłkarskiej drużyny Lechii Gdańsk Mateusz Bąk

Partnerami w tej odsłonie Lekcji WF są PGE Arena Gdańsk oraz Klub Sportowy Sako.

 

Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe

 

 

 

 

 

 

 

 

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)