Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Medale i awanse dla pracowników gdańskiego MOPR

W sali jazzowej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance odbędzie się w środę 29 listopada szczególna uroczystość, dla pracowników gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Medale prezydenta Gdańska za szczególną, aktywną służbę na rzecz potrzebujących mieszkańców, zaangażowanie i serce przyjmie 17 pracowników.

A
A

Podczas wydarzenia, które rozpocznie się o godzinie 12, nie zabraknie także awansów, np. z podinspektorów na inspektorów. Otrzymają je 33 osoby, na co dzień wykonujące różne zadania zawodowe w MOPR. W uroczystości udział wezmą m.in. przedstawiciele miasta, placówek wsparcia dla potrzebujących mieszkańców, zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych i innych instytucji obszaru pomocy społecznej. Środowe wydarzenie nawiązuje do obchodów Dnia Pracownika Socjalnego (święto 21 listopada).

Dodajmy, że w gdańskim MOPR służbę wobec potrzebujących mieszkańców świadczy między innymi ponad 240 pracowników socjalnych, 27 asystentów rodziny. Wspierają m.in. samotnych seniorów, osoby niepełnosprawne, rodziny z dziećmi, które nie radzą sobie z życiowymi wyzwaniami. Do zadań pracowników socjalnych należy m.in. kwalifikowanie mieszkańców do uzyskania świadczeń pomocowych, udzielanie informacji i wskazówek, by w efekcie pomóc rodzinie w rozwiązaniu problemów np. finansowych, opiekuńczych, wychowawczych. Pracownicy socjalni pobudzają do aktywności społecznej, współdziałają m.in. z innymi specjalistami, organizacjami pozarządowymi na rzecz przeciwdziałania patologiom w rodzinie.

- Wszystkim pracownikom służb społecznych dziękuję za serce, zaangażowanie, profesjonalizm i misję, którą niesie praca na rzecz drugiego człowieka – podkreślał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Za odpowiedzialne podejście do człowieka, ale i do bardzo trudnego zawodu…

Sylwia Ressel (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)