Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Marcin Lijewski poprowadzi lekcję WF na stadionie w Letnicy

W najbliższy poniedziałek na stadionie w Gdańsku Letnicy odbędą się kolejne zajęcia z cyklu WF z Mistrzem, w których wezmą udział uczniowie dwóch gdańskich szkół podstawowych, wyłonionych w losowaniu. Tym razem trening i wykład na temat zdrowego stylu życia poprowadzi piłkarz ręczny Marcin Lijewski, a gościem specjalnym spotkania będzie Minister Sportu i Turystyki Adam Korol. Wszystko po to, by popularyzować aktywność fizyczną wśród dzieci i zachęcać do uczestnictwa w lekcjach WF.

A
A

Marcin Lijewski, który poprowadzi poniedziałkowe zajęcia, to były reprezentant Polski i kapitan narodowej kadry, wicemistrz świata z 2007 roku i brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2009 roku. W karierze klubowej sięgnął po najwyższy laur – zwycięstwo w Lidze Mistrzów – a także wielokrotne Mistrzostwo Polski oraz Mistrzostwa i Puchar Niemiec. Obecnie jest zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk oraz jednym z trenerów młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Podczas treningu na Stadionie w Gdańsku Letnicy Marcin Lijewski wcieli się w rolę nauczyciela WF.

Zajęcia będą podzielone na część teoretyczną, podczas której uczestnicy dowiedzą się jak ważna jest zrównoważona dieta i regularna aktywność fizyczna, oraz praktyczną, obejmującą ćwiczenia ogólnorozwojowe i mini-rozgrywki. Po zakończeniu ćwiczeń uczniowie będą mieli okazję zwiedzić stadion oraz zrobić sobie zdjęcia z Marcinem Lijewskim i Ministrem Sportu i Turystyki Adamem Korolem pod pamiątkową flagą upamiętniającą tegoroczny Super Mecz Lechia Gdańsk-Juventus Turyn.

WF z Mistrzem to akcja społeczna będąca inicjatywą Miasta Gdańska, operatora Stadionu w Gdańsku Letnicy, oraz Fundacji Gdańskiej.

WF z Marcinem Lijewskim rozpocznie się spotkaniem w Sali Pucharowej Stadionu o godzinie 12.00.

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 3/2020

Herold Gdański nr 3 2020
Herold Gdański nr 3 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 3/2020 (3.6 MB)