Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Letnica przyciąga inwestorów komercyjnych - zapraszamy na konferencję prasową

Zrewitalizowane dzielnice Gdańska stają się coraz atrakcyjniejsze dla inwestorów komercyjnych. Już nie tylko Dolne Miasto, ale również Letnica przyciąga uwagę firm, które tu właśnie chcą lokować i realizować swoje projekty.

A
A

W środę 21 września o godz. 11.00 zapraszamy do siedziby Gdańskiej Organizacji Turystycznej przy ul. Uczniowskiej 22 na konferencję prasową dotyczącą pierwszej komercyjnej inwestycji realizowanej w Letnicy przez firmę Robyg. O inwestycji opowiedzą przedstawiciele Robyg: Oscar Kazanelson, Wojciech Okoński i Eyal Keltsh. W konferencji udział weźmie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Zmiany w Letnicy, zapoczątkowane wraz z procesem rewitalizacji i budową stadionu, trwają do dziś. To właśnie w tym miejscu powstał najnowocześniejszy i jedyny w Polsce tunel pod rzeką, który wraz z Trasą Sucharskiego i Trasą Słowackiego tworzy nową ramę komunikacyjną naszego miasta. W sąsiedztwie stadionu w najbliższych latach powstać ma zajmujący ok. 10 ha kompleks rekreacyjno-sportowy. Koszt tej inwestycji szacowany jest na 100 mln zł.

- Letnica ma olbrzymi potencjał, to tereny znakomicie położone i skomunikowane. A przed wszystkim znajdujące się wewnątrz tkanki miejskiej, a nie na obrzeżach. Widzą to nie tylko mieszkańcy, nie tylko miejscy urzędnicy odpowiedzialni za politykę komunalną, ale też inwestorzy. Dlatego spodziewam się, że w najbliższym czasie o Letnicy będziemy słyszeć coraz częściej i to w kontekście dynamicznego rozwoju – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Warto przypomnieć, że firma Robyg działa w ramach Rady Gdańskich Inwestorów - platformy wymiany opinii i rozwiązywania problemów z zakresu kształtowania przestrzeni naszego miasta.

 

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)