Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Lekcja WF z Mistrzem na PGE Arena Gdańsk

9 grudnia 2014 na stadionie PGE Arena Gdańsk odbędzie się, kolejna „Lekcja WF z Mistrzem”. Jest to drugie z cyklu spotkań, będącego częścią Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej. Uczestnikami zajęć będą gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, ul. Chałbińskiego 13, Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II oraz z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 8 , Gimnazjum nr 49, Ul. Szyprów 3. Tym razem Mistrzem promującym ruch i zdrowy styl życia będzie Alicja Płonka wraz z zespołem Cheerlead

A
A

9 grudnia 2014 na stadionie PGE Arena Gdańsk odbędzie się kolejna „Lekcja WF z Mistrzem”. Jest to drugie z cyklu spotkań, będącego częścią Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej. Uczestnikami zajęć będą gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, ul. Chałubińskiego 13, Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II oraz z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 8 , Gimnazjum nr 49, Ul. Szyprów 3. Tym razem Mistrzem promującym ruch i zdrowy styl życia będzie Alicja Płonka wraz z zespołem Cheerleaderek.

W ramach zajęć „WF z Mistrzem” wybrani przez szkoły uczniowie, spotkają się ze sportowymi mentorami. Będą z nimi rozmawiać, a następnie zaplanowany jest wspólny trening. W planach jest także zwiedzanie stadionu PGE Arena Gdańsk. Pierwsza grupa zrealizuje zajęcia się w godz. 9.00-11.30, a druga w godz. 11.00-13.30.

Projekt „WF z Mistrzem” odbywa się w ramach Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej. Głównym jego założeniem jest przedstawienie zintegrowanej oferty zajęć, aktywności, wydarzeń oraz działań informacyjnych skierowanych do wszystkich grup społecznych gdańszczan – ze szczególnym naciskiem na dzieci w wieku 6-12 lat. Na lekcje „WF z Mistrzem” zostało zaproszonych 6 gdańskich szkół. Ich wybór odbył się w drodze losowania.  Do końca roku, w ramach akcji, planowane jest  przeprowadzenie trzech lekcji, a w przyszłym roku oferta będzie sukcesywnie rozwijana. Na połowę grudnia 2014 roku planowana jest konferencja konsultacyjna. Do udziału w rozmowie nad przyszłością i kierunkami rozwoju programu zaproszeni zostaną między innymi nauczyciele i przedstawiciele gdańskich szkół podstawowych oraz sportowcy.

Gdański Program Aktywności Fizycznej to partnerstwo międzyinstytucjonalne, w którym udział biorą: Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, PGE ARENA Gdańsk oraz Fundacja Gdańska. W projekt zaangażowane zostaną także Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, NGOs, GCPU, MOSiR, kluby sportowe oraz Gdański Ośrodek Sprawności Dziecka. Współpraca ta spowoduje wzrost efektywności podejmowanych działań edukacji sportowej czy profilaktyki zdrowotnej, ale pozwoli na wygenerowanie środków finansowych na rozbudowę infrastruktury małej w dzielnicach, wsparcie animacji dzielnicowych i osiedlowych wspólnot.


Magdalena Kuczynska

Biuro prasowe

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)