Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Lekcja edukacji obywatelskiej z Prezydentem

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza (ul. Na Zaspę 31a w Nowym Porcie) spotkają się jutro 8 września o godz. 8:00 z Pawłem Adamowiczem, Prezydentem Miasta Gdańska podczas lekcji edukacji obywatelskiej. W zeszłym roku szkolnym ponad 1000 licealistów wzięło udział w podobnych spotkaniach.

A
A

Jak podkreśla prezydent Adamowicz – Spotykam się z młodzieżą, ponieważ musimy pokazywać młodym ludziom, jak ważne jest zaangażowanie w sprawy swojego najbliższego otoczenia; swoich dzielnic i szkół.
Scenariusz kolejnych lekcji jest podobny. W pierwszej części Prezydent w przystępny i jasny sposób przedstawia młodzieży jak budowana była demokracja, jak funkcjonuje samorząd, z jakimi wyzwaniami borykają się prezydent i Rada Miasta. W drugiej części odbywa się dyskusja, podczas której żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi. Jest to okazja, aby porozmawiać z prezydentem o sprawach, które są ważne dla młodzieży.

Odbywające się od początku roku spotkania Pawła Adamowicza z młodzieżą licealną mają na celu pokazanie młodym ludziom jak funkcjonuje samorządność i dlaczego warto włączyć się w życie lokalnej społeczności.

 

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
Referat Prasowy

Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdański
Herold Gdański
js

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 1/2019

HG_1
HG_1
brak autora
Pobierz: Herold Gdański 1/2019 (1.94 MB)